جزیره کاپری ایتالیا

12130 2019/01/20
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

جزیره کاپری ایتالیا کجاست؟

ایتالیا یکی از تاریخی ترین کشورهای جهان می باشد که به دلیل وجود جاذبه ها و آثار تاریخی فراوان از شهرتی جهانی برخوردار است. اما در این کشور جاذبه های طبیعی بینظیری نیز وجود دارند که چشمان هر بیننده ای را به خود خیره میکنند. از جمله این جاذبه های طبیعی می توان به جزیره کاپری ایتالیا اشاره کرد. این جزیره زیبا در دریای تیرینی و منطقه کامپانیا واقع شده و دارای 6 کیلومتر طول و 2 کیلومتر عرض می باشد. این مکان جاذبه های طبیعی فوق العاده ای را در خود جای داده است که هرساله گردشگران زیادی را از طریق تور جزیره کاپری به سوی آن می کشاند. در ادامه این مقاله با نشاط آوران همراه باشید تا شمارا بیشتر با مکان های دیدنی این منطقه آشنا کنیم.

  • مارینا پیکولا جزیره کاپری ایتالیا

ساحل مارینا پیکولا واقع در این جزیره، یکی از بهترین مکان ها جهت گذراندن اوقات فراغت می باشد که انبوهی از صخره ها آن را احاطه کرده اند. در این ساحل شرایط جهت شنا، حتی در فصل زمستان فراهم می باشد و همچنین گردشگران می توانند در کنار آن نشسته و از زیبایی های مناظر این منطقه لذت ببرند.

  • غار آبی جزیره کاپری ایتالیا

یک غار آبی بی نظیر در این منطقه قرار دارد که یکی از دیدنی های کاپری ایتالیا می باشد و از قرن 19 از اصلی ترین جاذبه های این جزیره به شمار میرفته است. انعکاس نور خورشید باعث می شود این غار به رنگ آبی روشن دیده شود و تنها راه ورود به آن از طربق دریا می باشد.

  • کاخ جویز و باغ های آگوستوس جزیره کاپری ایتالیا

جزیره کاپری در ایتالیا از گذشته یکی از مکان های مورد علاقه امپراطورها و ثروتمندان ایتالیا بوده و به همین جهت در آن مکان های تفریحی و دیدنی زیادی نیز ساخته شده است. از جمله این مناطق می توان به کاخ جویز اشاره کرد که جهت استراحت امپراطورها ساخته شده است. این کاخ 18 هزار متر مربع وسعت دارد و به دلیل قرار گرفتن در بالای یکی از مرتفع ترین تپه های این جزیره، از چشم انداز فوق العاده ای برخوردار است. علاوه بر این به دستور امپراتور اگوستوس یک باغ گیاهشناسی فوق العاده در این منطقه ایجاد شده که از زیباترین جاذبه های این جزیره می باشد.

  • طاق طبیعی جزیره کاپری ایتالیا

همچنین جاذبه های دیگری نیز همچون طاق طبیعی با 20 متر ارتفاع و 12 متر عرض که توسط فرسایش شکل گرفته و از شکوه و عظمت زیادی برخوردار است، از جمله جاذبه های طبیعی این جزیره به حساب می آید.

  • پیاتزا اومبرتو جزیره کاپری ایتالیا

در مرکز شهر کاپری، میدانی بزرگ وجود دارد که در اطراف آن، کافه های سرباز و سرپوشیده قرار گرفته اند. افرادی که وارد این منطقه می شوند نمی توانند در برابر زیبایی های آن مقاومت کنند و کافه های اطراف این میدان محلی مناسب برای استراحتی کوتاه و صرف قهوه می باشد. در رو به روی این میدان برج ساعتی که قدمت آن به قرن 17 میلادی برمیگردد قرار گرفته است.

  • صومعه سن جاکومو جزیره کاپری ایتالیا

قدمت این صومعته به قرن 15 میلادی برمیگردد، و در آن معماری مخصوص کاپری ها به کار رفته است. در قرن 16 میلادی دزدان دریایی به این مکان حمله کردند و پس از غارت، آن را به آتش کشیدند؛ اما هنوز هم نقاشی ها و بخش های تاریخی زیادی در این بنا وجود دارد که می توانید از آنها بازدید کنید.

  • بندر مارینا گرانده جزیره کاپری ایتالیا

این بندر، لنگرگاه اصلی جزیره به حساب می آید و همچنین بزرگ ترین ساحل جزیره را نیز به خود اختصاص داده است. گردشگران در این منطقه می توانند با پیاده روی کنار ساحل و همچنین قایق سواری، از مناظر زیبا این منطقه لذت ببرند.

  • کلیسا سانتو استفانو جزیره کاپری ایتالیا

قدمت این کلیسا به قرن 17 میلادی برمیگردد و طراحی آن از روی کاخ جویز گرفته شده است و سرتاسر زمین های این معبد با سنگ های مرمر تزیین شده اند. علاوه بر این مجسمه سن کاستانزو که که به مجسمه نگهبان مقدس کاپری شهرت دارد در این کلیسا نگهداری می شود.

عکس های جزیره کاپری ایتالیا

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید