Iran

سفرهای داخلی

7314 ۱۳۹۵/۰۶/۲۴
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 5]

وقتی از ایران حرف می زنیم در واقع از سفر ایران و مسافرت های داخلی می گوییم؛ حال چه مسافرت داخلی نوروز باشد و چه مسافرت داخلی در زمستان. قاعدتا ما ایرانی ها باید از جاذبه های گردشگری کشور خودمان باخبر باشیم. هرچه اطلاعات بیشتری در مورد مقصد کسب کنیم یا بدانیم، مسافرت های ارزان داخلی را برای خود به ارمغان خواهیم آورد.

نمی دانم چرا نمی توانم درباره جاذبه های گردشگری ایران چیزی بنویسم، شاید به این دلیل که اصولا از نوشتن چیزهای تکراری و زیره به کرمان بردن گریزان هستم. به همین دلیل ایران را معرفی نمی کنم زیرا همه و آنهایی که عشق سفر داخلی دارند همه جا را می شناسند. از تهران و شمال و اصفهان و شیراز و تخت جمشید هم نمی گویم. از غار علی صدر همدان نمی گویم. از مشهد و قم و کردستان و آذربایجان چه بگویم که شما نمی دانید؟ یزد و زاهدان و بندرعباس را همه می شناسند. همه مقبره حافظ و سعدی و فردوسی و خیام را می دانند. همه می دانند مقبره بایزید بسطامی در بسطام شش کیلومتری شاهرود است. همه از اوضاع سواحل شمال و جنوب باخبر هستند. زیبایی ها و امکانات کیش زبانزد همگان است و … .

علاوه بر این اگر بخواهید به هر یک از شهرهای ایران بروید کافی است در گوگل بنویسید جاذبه گردشگری شهرستان فلان و کلید اینتر را بزنید و سپس لیست ظاهر شده را مرور نمایید. یک بار هم با تنطیم گوگل بر روی Image، تصاویر جاذبه های گردشگری آن شهرستان را ببینید. همین کار را برای گرفتن لیست هتل ها و تصاویر و قیمت های آنها انجام دهید. همچنین از طریق اینترنت و سایت گوگل لیست تورهای مسافرت داخلی را پیدا کنید، چون آژانس های مسافرتی جاذبه های گردشگری کشور را بهتر می شناسند همچنین تورهای سفر داخلی بسیار خوب هستند و سفرهای داخلی ارزانی را برایتان به ارمغان می آورند.

پس تورهای مسافرتی داخلی را فراموش نکنید، چون علاوه بر آنکه مسافرت های جمعی حال و هوای دیگری دارد، برخی از مکان ها را به تنهایی نمی شود رفت. آژانس های مسافرتی شما را به جاهای بکری می برند که به تنهایی نمی توانید بروید. براساس همین دلایل و دلایل ناگفته دیگر، مسافرت با تورهای گردشگری در همه جای دنیا به یک فرهنگ تبدیل شده است و سبب مسافرت های ارزانی می شوند و واقعا به صرفه اند.

به هرحال و با این توصیف، از ایران به تصویری از برج میلاد و هتل بزرگ داریوش کیش بسنده می کنم. برج میلاد را به این دلیل که پدیده جدیدی است. برج میلاد نام برج مخابراتی چند منظوره ای است که در شمال غربی تهران قرار دارد. این برج با ارتفاع 435 متر، بلندترین برج ایران، ششمین برج بلند مخابراتی جهان و بیستمین سازه بلند نا متکی جهان است. این برج به دلیل بلندی بسیار و شکل ظاهری متفاوتش، تقریبا از همه جای تهران نمایان است و از این رو یکی از نمادهای پایتخت به شمار می آید.

Milad

اما هتل داریوش کیش را به این دلیل یاد آور می شوم که هم کیش زیبا را به یادتان بیاورم و هم مهندس حسین ثابت را که با توانایی هایش همواره از غرور ایرانیان دفاع کرده است.

هتل داریوش، یک تخت جمشید کوچک و مدرن در دل آب های خلیج فارس است. مهندس ثابت با مجسمه ها، نقش برجسته و تصاویر بزرگ و کوچک، به این هتل مدرن، هویتی ایرانی بخشیده است.

وی ابتدا اقدام به ساخت هتل بزرگ داریوش نمود که مجلل ترین هتل کشور است. سپس پارک دلفین ها، پارک شیرها و چندین پروژه تفریحی دیگر را در کیش ساخت.

dariush-grand-hotel-kish

پارک دلفین ها با وسعت 640 هزار متر مربع برای اولین بار در خاورمیانه ساخته شده است. با مجموعه ای از پرندگان و گیاهان نایاب دنیا و نمایش دلفین هایی که مربیان ایرانی دارند. همچنین برای نمایش هزاران پرنده از گونه های مختلف، بزرگترین قفس دنیا مطابق با محیط زیست طبیعی زندگی شان ساخته شد.

Dolphins

مهندس ثابت می گوید: من کلکسیونی شامل 30 هزار گونه پروانه که برخی از آنها نسلشان منقرض شده برای ایران خریده ام که می دانم تا 300 سال دیگر هم سرمایه اولیه اش برنمی گردد، اما این پروانه ها در یک موزه می تواند انگیزه ای باشد برای جلب توریست، وی می گوید: برای فردوسی هم برنامه دارم. همین امروز با یک آلمانی معدن شناس قرار ملاقات دارم تا بزرگترین سنگ را به مشهد حمل کنیم، برای ساختن مجسمه فردوسی، کسی که زبان و هویت ایرانی را زنده نگه داشت، امیدوارم بتوانم برنامه هایم را برای فردوسی به پایان برسانم و … . من می خواهم هویت ایران را به جهان بشناسانم.

اما نکته ای را که در سفرهای داخلی توجه ام را جلب کرد اینست که مسافران ایرانی به هوای دریا و جنگل شمال به مناطق شمالی کشور سفر می کنند اما کمتر در مناطق زیبای جنگلی دیده می شوند.

مناطق جنگلی و ییلاقی شمال کشور واقعا بی همتاست. مثلا اگر آمل رفتید به چلاو بروید. کافی است از جاده هراز وارد خیابان چلاو شوید، دیگر نمی توانید متوقف شوید، چون هیچ جایش تکراری نیست و هیچ روزش مثل دیروز نیست. در آمل فقط چلاو نیست که اینطور است و در شمال فقط آمل نیست که چنین طبیعتی دارد. همه شهرهای شمال اینچنین است. در ایام مسافرت، مناطق جنگلی و ییلاقی شهرهای مقصد در شمال را از مردم همان شهرها پرس و جو کنید و سپس حرکت کنید. نگران چیزی نباشد، مطمئن باشید که پشیمان نمی شوید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید