صنایع دستی آنتالیا ترکیه

32163 2017/01/10
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 5 امتیاز : 5]

امروزه صنایع دستی و دست ساخته های هنرمندانه به عنوان شاخه ای از صنعت گردشگری برای مردمان سراسر جهان شناخته شده و به عنوان یک حرفه هنرمندانه مورد توجه است. آنتالیا نیز از این قاعدع مستثنا نیست و صنایع دستی آنتالیا بسیار مورد توجه می باشد.
شهر توریستی آنتالیا با جاذبه های تاریخی و طبیعی متعدد و متنوع توانسته است که به عنوان مقصدی مهم در جذب گردشگرانی از کشورهای مختلف مد نظر قرار گیرد. در این میان هستند هنرمندانی که در گوشه و کنار بازار اقدام به تولید آثاری هنرمندانه در قالب صنایع دستی آنتالیا بنمایند و موجبات کسب درآمد را برای خود و خانواده فراهم آورند و هم با ارائه آثاری بازگوکننده باورها و افکار خود به دیگران باشند. صنایع دستی آنتالیا و هنرهای سنتی ترکیه برای توریست ها بسیار جذابند و حاضرند برایشان هزینه کنند.


این بانوی هنرمند با استفاده از کدو آثاری درخور توجه را تولید می کند که بسیار برای رهگذران جلب توجه می نمایند. کدو این ویژگی را دارد که تا سالیان بسیاری به همان شکل باقی بماند و این فرد با استفاده از این ویژگی، کدو را به صورت های مختلفی درآورده و در معرض نمایش و فروش گذاشته است. کدو بعد از آنکه روزها در برابر نور خورشید قرار گیرد و خشک شود مهیای پردازش می شود. محتویات آن از ته کدو خارج شده و پوسته اصلی برای طراحی آماده می شود. کدو، این عنصر مهم در هنرهای سنتی آنتالیا و صنایع دستی ترکیه نقش اساسی دارد و همانطور که گفته شد این بانو استفاده های بسیاری از آن می نماید.


با استفاده از ابزاری مثل میخ، مته، سوزن، رنگ و چسب، طرح و شکل مناسبی که مد نظر هنرمند باشد روی آن پیاده سازی می گردد.
این خانم ترک توانسته است با این کدوها چراغ هایی بسان شمعدان و عروسک بسازد و با توسعه کارش موفق به راه اندازی کارگاه و فروشگاهی در مرکز شهر شده است. همچنین این آثار را به عنوان سوغات آنتالیا و حتی سوغات ترکیه معرفی کرده است.
بدیهی است صاحبان کافه ها و هتل ها از تولیداتش استقبال کرده و سفارش هایی به او داده اند و هستند گردشگرانی که این صنایع دستی را به عنوان ارمغان به کشور خود ببرند.

ایرج مرادی

در ذیل دیگر عکس های صنایع دستی آنتالیا ترکیه را می بینید که توسط استاد مرادی عزیز به صورت اختصاصی برای سایت نشاط آوران تهیه شده است:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید