MENUMENU
051-36040039
hamid-abad-lagoon5

تالاب حمیدآباد ساری

3052 ۱۳۹۵/۰۳/۱۸
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

یکی از جاذبه های زیبا، دیدنی و گردشگری استان مازندران که در جاده ساری به فرح آباد واقع شده، تالاب حمیدآباد ساری است که در روستای سرسبزی به همین نام قرار گرفته است.

تالاب زیبای حمید آباد پوشیده از گل های نیلوفر آبی است و در زمانی که این گل های باز می شوند جلوه خاص و منحصربفردی به این منطقه و تالاب می بخشند. زیبایی تالاب حمید آباد با وجود پرندگان مختلفی اعم از پرندگان مهاجر و غیر مهاجر که در این محل زندگی می کنند، صد چندان می شود.

تالاب حمید آباد,تالاب حمید آباد ساری,تالاب حمیدآباد

آبندان روستای حمید آباد ساری دارای قدمتی 500 ساله می باشد که به دستور شاه عباس دوم صفوی ساخته شد. این آبندان به منظور آبرسانی و آبیاری مزارع و شالیزارهای منطقه فرح آباد صورت گرفته است. تأمین آب آبندان از طریق رودخانه تجن و به وسیله کانالی مهندسی شده انجام شد. این کانال از خشت آجر ساخته شده است و کار آبرسانی آن تا اواخر دوره قاجار در حال انجام بود ولی در حال حاضر چیزی جزء باقی مانده های خشت آجری در عمق 1 تا 2 متری زمین پیدا نمی شود.

حمیدآباد ساری,روستای حمید آباد ساری,گل نیلوفر

در حقیقت خدمت شاه عباس در مازندران به خاطر وجود مادر مازندرانی خویش و هم چنین وجود راه سنگفرش شده که راه ارتباط ساری به فرح آباد بود و ایشان دستور ساخت آن را در نزدیکی کانال داده بودند چیز دیگری نمی توان یافت.

گل نیلوفر آبی

برای رسیدن به این منطقه جاده دریا رو در پیش بگیرید و بعد از عبور از پمپ بنزین تابلو روستای دارمیزکنده را مشاهده نموده و دور برگردون را دور زده و در راه بعد از عبور از کارخانه چسب رازی به مقصد نایل می شوید.

تالاب حمید آباد,تالاب حمید آباد ساری,تالاب حمیدآباد

پیشنهاد ویژه ای که به شما گردشگر عزیز می توان کرد این است که زمانی که قصد دیدن این مکان زیبا را کردید حتما با خود دوربین عکاسی و فیلمبرداری به همراه داشته باشید و باطری آن را چک نمائید. هم چنین در ادامه مسیر جاده ای تالاب حمید آباد ساری می توانید شاهد مجموعه تاریخی فرح آباد و دریای خزر باشید.

نظر خود را به این مطلب بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ؛ بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند