تالاب حمیدآباد ساری

15533 ۱۳۹۵/۰۳/۱۸
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

تالاب حمید آباد کجاست؟

یکی از جاذبه های زیبا، دیدنی و گردشگری استان مازندران که در جاده ساری به فرح آباد واقع شده، تالاب حمیدآباد ساری است که در روستای سرسبزی به همین نام قرار گرفته است.

عکس تالاب حمید آباد

تالاب حمید آباد ساری پوشیده از گل های نیلوفر آبی است و در زمانی که این گل های باز می شوند جلوه خاص و منحصربفردی به این منطقه و تالاب می بخشند. زیبایی تالاب حمید آباد با وجود پرندگان مختلفی اعم از پرندگان مهاجر و غیر مهاجر که در این محل زندگی می کنند، صد چندان می شود.

آبندان روستای حمید آباد ساری دارای قدمتی 500 ساله می باشد که به دستور شاه عباس دوم صفوی ساخته شد. این آبندان به منظور آبرسانی و آبیاری مزارع و شالیزارهای منطقه فرح آباد صورت گرفته است. تأمین آب آبندان از طریق رودخانه تجن و به وسیله کانالی مهندسی شده انجام شد. این کانال از خشت آجر ساخته شده است و کار آبرسانی آن تا اواخر دوره قاجار در حال انجام بود ولی در حال حاضر چیزی جزء باقی مانده های خشت آجری در عمق 1 تا 2 متری زمین پیدا نمی شود.

در حقیقت خدمت شاه عباس در مازندران به خاطر وجود مادر مازندرانی خویش و هم چنین وجود راه سنگفرش شده که راه ارتباط ساری به فرح آباد بود و ایشان دستور ساخت آن را در نزدیکی کانال داده بودند چیز دیگری نمی توان یافت.

برای رسیدن به این منطقه جاده دریا رو در پیش بگیرید و بعد از عبور از پمپ بنزین تابلو روستای دارمیزکنده را مشاهده نموده و دور برگردون را دور زده و در راه بعد از عبور از کارخانه چسب رازی به مقصد نایل می شوید.

پیشنهاد ویژه ای که به شما گردشگر عزیز می توان کرد این است که زمانی که قصد دیدن تالاب حمید آباد ساری را کردید حتما با خود دوربین عکاسی و فیلمبرداری به همراه داشته باشید و باطری آن را چک نمائید. هم چنین در ادامه مسیر جاده ای تالاب حمید آباد ساری می توانید شاهد مجموعه تاریخی فرح آباد و دریای خزر باشید.

تالاب حمیدآباد ساری استان مازندران یکی از جاذبه های طبیعی ساری می باشد که پرندگان مختلفی از انواع گوناگون چه مهاجر و چه بومی در آنجا زندگی می کنند.

آدرس تالاب حمیدآباد ساری : جاده دریای ساری به سمت فرح آباد (خزرآباد)، روستای حمید آباد ساری

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید