پیست اسکی شمشک

17581 ۱۳۹۶/۰۶/۰۷
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

پیست اسکی شمشک در ابتدا توسط مهندسین معدن آلمانی پایه گذاری شد. از سال 1327 کار خود را شروع کرد و در سال 1337 تله اسکی به طول 250 متر به آن اضافه شد. این پیست در سال 1357 و با انجام اصلاحاتی توسط فدراسیون جهانی اسکی به عنوان پیست اسکی بین المللی ثبت شد.

در این مقاله به سراغ یکی دیگر از پیست های اسکی معروف ایران رفتیم که در منطقه شمشک قرار گرفته است.

همگی می دانیم که پیست شمشک کجاست؛ از جاده لشگر که به سمت زردبند حرکت می کنیم، پس از عبور از چند منطقه روستایی و تفریحی زیبا به منطقه توریستی شمشک می رسیم. مسیری که به سمت پیست اسکی می رود بسیار پر پیچ و خم است اما چشم انداز ارتفاعات نوید یک ماجراجویی خوب را می دهد.

پیست اسکی شمشک تهران پس از پیست اسکی دیزین در رده بزرگ ترین پیست های اسکی ایران قرار می گیرد. این پیست بین المللی هر ساله در فصل زمستان پذیرای کسانی است که به ورزش اسکی علاقه دارند و یا دوست دارند از هوای تازه و فضای با نشاط آن بهره مند شوند.

چهار رستوران و دو هتل، آماده پذیرایی از از علاقمندان و بازدیدکنندگان است که امکانات رفاهی خوبی را ارائه می دهند. البته پیدا کردن اتاق خالی به خصوص در فصل زمستان کار بسیار مشکلی است و باید از هفته ها قبل رزرو کرده باشید. دو تله اسکی چکشی، سه تله اسکی بشقابی و دو تله سیژ از جمله امکاناتی هستند که می تواند لذت شما از این پیست را دوچندان کند.

همچنین پیست اسکی شب شمشک با وجود نورافکن های بزرگ که در شب به شما اجازه می دهد تا ساعاتی را نیز به اسکی بپردازید باعث شده است تا این پیست بین ورزشکاران و علاقمندان از محبوبیت خاصی برخوردار باشد. نور نورافکن ها در هنگام شب منظره بسیار دیدنی را به وجود می آورد که لذت اسکی شبانه را بیشتر می کند.

برخی از مسیرهای اسکی در پیست شمشک تهران، پر پیچ و خم هستند، به همین دلیل اگر از اسکی سررشته ای ندارید بهتر است با افراد حرفه ای و یا یک مربی همراه شوید. هر ساله اتفاقات و حوادث زیادی در پیست های اسکی دنیا اتفاق می افتد که پیست شمشک هم از این قاعده مستثنا نیست. رعایت نکردن نکات ایمنی و یا انجام حرکات نمایشی بدون داشتن تخصص و تجربه کافی می تواند منجر به صدمات جدی شود.

اگر به برف و اسکی علاقه دارید و دوست دارید و می خواهید در فصل زمستان یک روز به یادماندنی را به همراه دوستان خود رقم بزنید، نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند پیست اسکی شمشک را انتخاب کنید چرا که از جاذبه های گردشگری تهران محسوب می شود و گزینه ایده آلی است.

در ذیل برخی دیگر از تصاویر پیست اسکی شمشک را می بینید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید