پیست دیزین تهران

18689 ۱۳۹۵/۰۱/۲۷
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 6 امتیاز : 4.7]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

پیست اسکی دیزین تهران اولین پیست اسکی در ایران می باشد که فدراسیون جهانی اسکی به منظور برگزاری مسابقات رسمی و بین المللی آن را تأیید کرده است. این تأیید از نظر عوامل فنی در پیست دیزین بود که مورد تأیید قرار گرفت از جمله : شیب استاندارد مسیر، طول مسیر و امکانات مورد نظر و ...

پیست اسکی دیزین کجاست؟

اگر شهروند تهرانی هستید احتمالا از محور شمشک به دیزین گذشته اید اما اگر ساکن تهران نیستید و از این راه عبور کرده اید جزء اتفاقات نادر می باشد که تجربه دیدن و آشنایی با این راه را داشته اید. اگرچه مسیر محور شمشک به دیزین از لحاظ اقتصادی با ارزش است اما این مسیر فقط در تابستان قابل استفاده می باشد و به محض اینکه برفی برای اولین بار بارش نماید این مسیر دیگر کارکردی ندارد.

عکس پیست دیزین تهران

منطقه دیزین در شمال شهر تهران و در دامنه کوه های البرز قرار گرفته است، اگر از مسیر تهران – کرج – چالوس عبور کرده باشید حتما تابلوهای معرفی آن را مشاهده نمودید. اگر در راه مسیر به دل کوه بزنید روستای ولایت رود را رویت می نمایید که به خاطر موقعیت جغرافیایی اش از دیگر روستاهای منطقه مشهورتر و زیباتر شده است. پیست اسکی دیزین 23 پیست برای اسکی دارد که برای صعود قله ها مجهز به 7 تله اسکی بشقابی، 2 تله سیژ و 4 تله کابین است. نام برخی از پیست دیزین تهران در زیر آمده است :

  • پیست اسنو پارک
  • پیست یو
  • پیست مبتدی
  • پیست چمن

بعد از گذشتن از روستای ولایت رود و پشت سر نهادن چند مجتمع مسکونی به پیست اسکی دیزین تهران می رسید که در آنجا آسمان را آبی آسمانی می بینید و درخشش ستاره ها را در شب به شکلی زیبا نظاره گر هستید. لازم نیست که اهل اسکی بازی و علاقه مند به برف باشید همین که دنبال دمی آسایشید همین کافی است که به این منطقه جذاب و دیدنی سر بزنید. علاوه بر ورزشکاران متعدد اسکی علاقه مندان زیادی به این منطقه سفر می کنند. از نظر اسکی بازان برف پیست دیزین جزو بهترین برف هاست که می توان بر روی آن عنوان بازی های زمستانه را انجام داد.

جالب است بدانید که مهمان های زمستانه پیست اسکی دیزین علاوه بر علاقه مندان ایرانی به اسکی اکثر دیپلمات ها و کارداران سفارتخانه های خارجی در ایران هم هستند. به همین خاطر اگر مسیر مارپیچی منطقه دیزین مورد بازسازی قرار بگیرد ارزش سرمایه گذاری و اقتصادی آن چندین برابر می شود و هم چنین تردد سنگین جاده چالوس رو به کاهش می رود. می توان گفت در حال حاضر وضعیت پیست اسکی دیزین از سایر پیست های کشور بهتر است از جمله پیست اسکی سهند تبریز و یا پیست اسکی تاریک دره همدان و … .

پیست اسکی دیزین دارای امکانات رفاهی نظیر دو هتل، 5 رستوران، 19 کلبه و تعدادی شاله می باشد. هم چنین در منطقه دیزین تله کابین و پیست اسکی چمن ساخته شده است. پیست اسکی چمن دیزین در سال 1373هجری شمسی به بهره برداری رسید و اولین تله کابین آن مربوط به سال 1348 می باشد.

بهترین زمان اسکی در پیست اسکی دیزین تهران به ماه های آذر تا اردیبهشت تعلق دارد، در این سه فصل بیشترین تمرینات و اسکی بازی مربوط به ورزشکاران حرفه ای می باشد که در پیست حرفه ای خود به تمرین می پردازند. این دهکده ی زیبا و مفرح را به تمامی علاقه مندان به برف و بازی های برفی پیشنهاد می کنیم. نشاط آوران به شما پیشنهاد میکند در تور تهران گردی حتما از این مکان بازدید کنید.

آدرس پیست دیزین تهران : تهران، منطقه گاجره، جاده 425

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید