آبشار وارک خرم آباد

20304 ۱۳۹۵/۰۲/۱۸
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

آبشار وارک یکی از آبشارهای زیبای دوقلو استان لرستان است که گردشگران بسیاری برای دیدن آن به روستای وارک وارد می شوند.

آبشار وارک لرستان کجاست؟

بسیاری از آبشارهای ایران دارای قدمتی تاریخی است که از جمله می توان به آبشار اخلمد مشهد، آبشار قره سو مشهد و آبشار نیاسر کاشان اشاره نمود که علاوه بر آن جنبه های سیاحتی و اقتصادی اش مورد توجه پادشاهان وقت بوده است. هم چنین از آبشارها برای حرکت دادن آسیاب های سنگی کمک گرفته می شده است. برخی از آبشار ها مثل آبشار گنج نامه همدان با قرار گرفتن در کنار کتیبه های تاریخی کوروش بیانگر اوج شکوه ایران باستان بوده است. بنابراین ما در این مطلب به یکی از 392 آبشار ایران، که از معروفیت بیشتری در میان مردم برخوردارست می پردازیم. 

در جنوب شهرستان الیگودرز و در نزدیکی روستای وارک، آبشاری با همین نام وجود دارد که یکی از زیباترین آبشارهای استان لرستان می باشد. آبشار وارک لرستان یکی از پرآب ترین آبشارهای ایران است و از چشمه های بالای صخره سنگی سرچشمه می گیرد. فرود آب از چشمه های بالای صخره سنگی باعث ایجاد اولین آبشار می شود و پس از طی مسافت کوتاهی، از صخره دوم جاری می شود و آبشار دوم به وجود می آید. پس از آن آب آبشار وارک به رودخانه رودبار لرستان می ریزد.

آبشار وارک خرم آباد یکی از زیباترین آبشارها و مکان های دیدنی کشور ایران است که در غرب گردنه نوژیان و منطقه وارک لرستان واقع شده است.

صخره سنگی سرچشمه آبشار یک را تشکیل داده که پس از مسیری 15 متری از صخره دوم سرازیر شده و آبشار دوم را ایجاد می کند. این آبشار در نزدیکی آبشار نوژیان واقع شده است. این دو آبشار منظره زیبایی را به این منطقه بخشیده اند. ارتفاع آبشار وارک لرستان حداکثر به 57 متر و عرضی 50 متری می رسد.

در پیرامون آبشار وارک درختانی از قبیل بلوط، گلابی و زالزالک یافت می شود. زمانیکه از جاده کمربندی خرم آباد به سمت جنوب بروید به یک سه راهی می رسید که اگر به دست چپ بپیچید به آبشار نوژیان خواهید رسید و اگر به دست راست بروید، به آبشار زیبای وارک می رسید که جاده پس از طی چند کیلومتر کوهستانی شده و طبیعت جنگلی زیبایی را مشاهده می کنید.

برای رسیدن به آبشار در روستای وارک لرستان و دیدن گوشه ای از خلقت زیبای خداوند، رنج پیاده روی را به فاصله 5 کیلومتر باید به جان خرید. پیاده روی در کنار طبیعت بی نظیری که صدای آبشار و رود را به همراه دارد دلچسب، نشاط آور و خستگی برانداز است.

نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند از آبشار وارگ بزنوید که یکی از جاذبه های گردشگری لرستان می باشد دیدن کنید. بهترین زمان برای بازدید از این آبشار فصل بهار است که آبشار در پر آب ترین وضعیت خود قرار دارد و گیاهان بسیار سرزنده هستند. فصل تابستان نیز با وجود سرسبزی درختان بلوط و پوشش گیاهی خوب منطقه، برای بازدید از این آبشار بسیار مناسب است.

آدرس آبشار وارک خرم آباد : استان لرستان، ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی خرم آباد 

عکس های آبشار وارک لرستان

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید