تور کاشان گردی

قبل از سفر به کاشان حتما این مطلب را بخوانید 18222 2018/03/29
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 8 امتیاز : 5]
تاریخچه: منطقه کاشان هزاران سال است که محل زندگی انسان ها و اقوام گوناگون بوده و میراث دار تمدنی کهن می باشد. منطقه ای که کاشان در آن قرار گرفته یکی از قدیمی ترین مراکز استقرار بشر در فلات مرکزی ایران (siahk) است.

در تورهای کاشان گردی مشاهده می کنیم که این شهر از گذشته های دور تا به امروز دارای رونق فراوانی بوده و چرخ اقتصادی آن بر روی صنایع مختلفی چرخیده است. کاشان یکی از نخستین شهرهای ایران است که صنایع کارخانه ای در آن ایجاد گردید و همین امر سبب شد تا امروزه به عنوان یکی از قطب های صنعتی کشور شناخته شود. علاوه بر آن کاشان در زمینه های دیگر همچون صنایع دستی، گردشگری، معادن، کشاورزی و محصولات مرتبط نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد. نمونه بارز آن گلاب و فرش دستباف صادراتی کاشان می باشد که آوازه آن در تمام گیتی پیچیده است و مشتریان خاص خود را دارند. علاوه بر آن قرارگیری در مسیر جاده تجاری ابریشم نیر در رونق و آبادانی کاشان تاثیر بسزایی داشته است. اکنون نیز به دلیل قرارگیری بر سر چهارراه ارتباطی مهم کشور که متصل کننده پایتخت به شهرهای جنوبی می باشد توسعه و گسترش افزونتری یافته است.

تور کاشان,جاذبه های تاریخی کاشان,جاذبه های توریستی کاشان
اطلاعاتی درباره شهر کاشان
جمعیت
370000 نفر
مساحت
4329 کیلومتر مربع
کدپیش شماره شهری
036
تاریخ ثبت شهر
1316

بهترین فصل سفر به کاشان

از نظر اقیلمی، شهرستان کاشان مانند بسیاری دیگر از نقاط فلات مرکزی ایران دارای تابستان های گرم و طاقت فرسا و زمستان های نسبتا سرد می باشد. قرارگیری این شهر به سمت کویر و پشت به کوهستان نیز به این امر شدت بخشیده. اگر قصد دیدن مراسم گلابگیری را دارید، اواسط اردیبهشت بهترین زمان برای تور کاشان گردی و سفر به این شهر می باشد. البته باید قادر به تحمل شلوغی در این بازه زمانی باشید. اما اگر هدفتان لذت بردن از آب و هوای معتدل و دیدن تمام جاذبه های طبیعی و تاریخی با فراغ بال است، بهترین زمان سفر، ماههای آبان و آذر می باشد. در این زمان کاشان و شهرهای اطراف مانند ابیانه به مثابه یک تابلو نقاشی زنده هستند که می توانید در آنها قدم زده و از طبیعت سرشار آنها لذت ببرید. شما باید یک روز کامل را برای بازدید از جاذبه های طبیعی و تاریخی این شهر زیبا اختصاص دهید.

جاذبه های گردشگری کاشان

کاشان شهری به جا مانده از قلب تاریخ است که آثار باقیمانده از تاریخ کهن آن بازگو کننده روایات زیادی از تمدن دیرینه مردمانش می باشد که می توانید در تور کاشان گردی خودتان مشاهده بفرمایید. شهر 7000 ساله کاشان که در گذشته با لقب دارالمومنین شناخته می شد، به عنوان کانون تمدن و فرهنگ سنتی ایران ،دوران درخشانی را سپری کرده است. تا آنجا که به باور عده ای از  تاریخ شناسان، این شهر با اصالت ترین و در زمره نخستین شهرهای ایران و جهان می باشد. در این شهر جاذبه های طبیعی و تاریخی فراوانی وجود دارد که در ادامه آنها را به شما معرفی می کنیم.

جاذبه های طبیعی کاشان

کاشان شهری در حاشیه کویر مرکزی ایران است که با وجود دو کویر مرنجاب و ابوزیدآباد در نزدیکی خود باب میل علاقمندان به کویرنوردی می باشد، به همین منظور در طول سال تور کویر گردی کاشان برگزار میشود. بی شک کویر مرنجاب که به بهشت آفرود سواران مشهور است مناسب برای کسانی است که به دنبال تجربه هیجانی مضاعف هستند. علاوه بر آن با افتتاح کمپ کویری متین آباد به عنوان اولین کمپ طبیعی (Eco CAMP) در ایران که بر  اساس گردشگری پایدار ایجاد شده کمک شایانی به جذب گردشگران بیشتر از سراسر ایران و جهان می کند. تور طبیعت گردی کاشان هم علاقه مندان زیادی را به سمت خود جذب کرده است. در زیر به چندین مکان بکر و زیبا اشاره می کنیم.

 • پارک های درون شهری کاشان : پارک بزرگ شهر (بام کاشان)، پارک شهربانو، پارک مدنی، پارک لاله، پارک ناژون، پارک پرستار، پارک نرگس
 • باغ های کاشان : باغ فین
 • کوه های اطراف کاشان : کوه های اردهال، کوه ویلیجیا، رشته کوه کرکس،
 • غارهای اطراف کاشان : غار نیاسر، غار چال نخجیر، غار رییس،
 • روخانه های کاشان : رودخانه‌ قهرود، رودخانه چم رود، رودخانه هنجن، رودخانه لتحر
 • کویرهای اطراف کاشان : کویر مرنجاب، کویر ابوزید آباد
 • کمپ های کویری : کمپ کویری متین آباد
 • آبشارهای کاشان : آبشار نیاسر
 • چشمه های کاشان : چشمه سلیمانیه فین، چشمه اسکندریه نیاسر
 • دره های اطراف کاشان : دره پریان، دره بیده
 • سدهای کاشان : سد قهرود، سد خنچه، سد برزک، سد قمصر، سد شیخ بهایی
 • جاذبه های سکونتگاهی اطراف کاشان : روستای دره،روستای سرخ ابیانه، روستای نیاسر، شهرستان قمصر، شهر برزک، شهر جوشقان، شهر مشهد اردهال، شهر آران و بیدگل

جاذبه های تاریخی کاشان

کاشان شهری کهن است که در جای جای آن می توان ردی از آثار تاریخی بجامانده از دوران های مختلف پیدا کرد. مشهورترین اثر تاریخی کاشان که به ثبت یونسکو نیز رسیده باغ فین می باشد که در بین سه جاذبه اصلی گردشگری استان اصفهان قرار دارد و ما می توانیم در تور کاشان گردی از این مکان دیدن کنیم. در این باغ زیبا شاهد رعایت تمامی اصول معماری برای خلق یک شگفتی می باشیم که همین امر سبب شده با گذشت سالیان دراز از زمان احداث، هنوز هم نگاه حیرت انگیز بسیاری را به خود جلب نماید. وجود باغی سرسبز با مناظر دل انگیز در میان طبیعت خشک و کویری کاشان توجه کارشناسان خارجی را نیز به این مکان جلب نموده. این باغ شاهد یکی از وقایع مهم تاریخ ایران یعنی قتل امیر کبیر در درون خود بوده .یکی دیگر از آثار تاریخی حیرت انگیز کاشان شهر زیرزمینی اویی (نوش آباد) می باشد که بعنوان بزرگترین نمونه معماری دست کن جهان شناخته می شود. این شهر که نمونه ای منحصر به فرد از ساختار دفاعی زیرزمینی می باشد توسط مقنی های چیره دست زمان ساسانیان در سه طبقه و در عمق 4 تا 18 متری زمین ساخته شده و از آن می توان به عنوان شاهکاری نه تنها در ایران بلکه در جهان یاد کرد. از این دست شاهکارهای ساخته شده در شهر کاشان بسیار می توان پیدا کرد. نمونه آن مسجد آقا بزرگ می باشد که به عروس مساجد ایران شهره است. این بنای تاریخی در دوران صفویه بنا گردید و از نظر اقلیمی همسازی کاملی با خصوصیات کاشان دارد. دیگر بناهای تاریخی که در شهر کاشان مورد توجه می باشند خانه های تاریخی می باشند که جلوه خاص دیگری دارند. مهمترین ویژگی خانه های تاریخی کاشان را می توان در شاخت عناصر معماری و هنر ترکیب آنها جستجو کرد.

 • مساجد تاریخی کاشان : مسجد جامع کاشان، مسجد آقا بزرگ، مسجد عمادی
 • بازارهای تاریخی کاشان : بازار سنتی کاشان، کاروانسرای امین الدوله
 • مدارس تاریخی کاشان : مدرسه سلطانی
 • آرامگاه های کاشان : آرامگاه عطابخش، آرامگاه سهراب سپهری، بقعه امامزاده شاهزاده ابراهیم، مقبره محتشم کاشانی، بقعه حبیب بن موسی، بقعه ملا محسن فیض کاشانی، بقعه قاضی اسد
 • خانه های تاریخی کاشان : خانه طباطبایی ها، خانه عباسیان، خانه بروجردی ها، خانه بنی کاظمی، خانه مرتضوی، خانه عامری ها، خانه آل یاسین، خانه تاج، خانه کارخانه چی
 • حمام های تاریخی کاشان : حمام فین، حمام سلطان امیر احمد
 • تپه های تاریخی کاشان : تپه های سیلک
 • سایر  جاذبه های تاریخی کاشان : شهر زیرزمینی اویی، منازه زین الدین، آتشکده نیاسر
 • قلعه های کاشان : قلعه جلالی (ارگ حکومتی)، قلعه سیزان، قلعه کرشاهی

مراکز خرید کاشان

خرید از بازارهای یک شهر در کنار بازدید از جاذبه های طبیعی و تاریخی آن منطقه یکی از موارد مورد علاقه گردشگران و مسافران می باشد که جذابیت های خاص خود را دارد. کاشان به عنوان شهری گردشگر پذیر دارای بازارهای سنتی و مدرت متنوعی می باشد که در ادامه آنها را به شما معرفی می کنیم.

بازار سنتی کاشان، بازار بزرگ صفویه، مرکز خرید شفق، مجتمع تجاری سبز، جمعه بازار ، مرکز خرید گلستان

هتل های کاشان

کاشان بعنوان یکی از شهرهای مورد علاقه گردشگران داخلی و خارجی در حال حاضر دارای 18 اقامتگاه می باشد که به میزبانی از مسافران خود می پردازند. چندین هتل، مهمانسرا، هتل آپارتمان و اقامتگاه بوم گردی اقامت خوشی را برای مسافران رقم می زنند.

 • هتل های پنج ستاره کاشان : هتل عامری ها
 • هتل های چهار ستاره کاشان : هتل نگارستان، هتل سنتی خانه مرشدی، هتل مهینستان راهب
 • هتل های سه ستاره کاشان : هتل سنتی خانه نگین، هتل امیرکبیر، هتل سنتی منوچهری
 • مهمانسراهای کاشان : مهمانسرای گلشن،
 • هتل آپارتمان های کاشان : هتل آپارتمان کوثر
 • اقامتگاه بوم گردی کاشان : اقامتگاه بوم گردی سرای درب باغ

سوغات و صنایع دستی کاشان

کاشان را می توان شهر گلاب، عرقیجات و قالی های نگارین نامید. غیر ممکن است گردشگری به این شهر سفر کند و با کوله بار خالی از سوغات به شهرش بازگردد. علاوه بر موارد ذکر شده دیگر سوغات و صنایع دستی کاشان به قرار ذیل می باشد. باقلوا و حلوا ارده مخصوص کاشان، پشمک، کلوچه، شیرینی حاجی بادومی، انار پاییزی، ظروف سفالی، گیوه، زیلو و گلیم

نقشه شهر کاشان

کاشان شهرستانی کوچک در استان اصفهان است که در فاصله 220 کیلومتری جنوب پایتخت واقع شده. این شهر از شرق به کویر مرکزی، از غرب به شهرستان محلات و اراک، از شمال به آران و بیدگل و از جنوب به نظنز و اردستان منتهی می شود. ارتفاع متوسط کاشان از آبهای آزاد 945 متر می باشد. شهرستان کاشان با جمعیتی نزدیک به 400 هزار نفر و حدود 5000 کیلومتر مربع وسعت ،در طول 51 درجه و 27 دقیقه شرقی و عرض 33 درجه و 59 دقیقه شمال جغرافیایی قرار دارد.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید