دریاچه مور زرد زیلایی یاسوج

12291 2019/05/23
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

دریاچه مور زرد یاسوج کجاست؟

دریاچه مور زرد زیلایی در 180 کیلومتری شمال غربی یا شمال باختری یاسوج و جنوب لردگان قرار گرفته است. دریاچه مور زرد دارای چشم اندازی رویایی بوده و یکی از پر طرفدارترین جاذبه های گردشگری طبیعی یاسوج محسوب می شود.

عکس دریاچه مور زرد زیلایی

دریاچه مور زرد یاسوجکه به نام های “مو زرد زیلایی” و “برم دلی بو” نیز خوانده می شود و به آب های آزاد راه ندارد. این محدوده ی آبی بزرگ از سه دریاچه تشکیل شده است و با فاصله سه کیلومتر از هم قرار گرفته اند.

یکی از دریاچه ها از دوتای دیگر بزرگ تر است و در کل وسعت زیادی دارند، مساحت آن ها بیش از 35 هکتار است. این دریاچه ها در ارتفاع 2180 متری از سطح دریا واقع شده اند و میانگین متوسط عمق شان حدودا 8 متر و حداکثر عمق آن را 14 متر اعلام کرده اند.

دریاچه زیبای مورزرد زیلایی محل زندگی آبزیان مختلفی از جمله: ماهی کپور معمولی، قورباغه، مارماهی، لاک پشت و مارآبی می باشد. همچنین در محیط اطراف آن پرندگانی چون مرغ ماهی خوار، اردک و غاز زندگی می کنند. در ضلع غربی دریاچه مور زرد، دریاچه ی دیگری با نام “هپر” وجود دارد. دریاچه ی “هپر” از “مور زرد” کوچکتر است.

دریاچه مور زرد یاسوج دارای طبیعتی بکر و بی نظیر است. پوشش درختی بلوط و زالزالک آن جا را به مکانی دل نشین برای گردشگران تبدیل کرده است. بازی رنگ هایی که در این چشم انداز دریاچه و جنگل به کار رفته هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

کشاورزان از دریاچه ی مور زرد برای آبیاری زمین های زراعتی و کشت های حاصل خیز اطراف استفاده می کنند که وجود همین زمین و کشتزارها زیبایی طراوت انگیزی را به منظره بخشیده است. این منطقه برای گردشگرانی که علاقه مند به طبیعت بکر و ورزش های آبی هستند می توانند بسیار تماشایی و خاطره انگیز باشند. شما می توانید در تور یاسوج گردی از دریاچه مور زرد زیلایی هم دیدن کنید.

آدرس دریاچه مور زرد: 180 کیلومتری شمال غربی شهر یاسوج

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید