رودخانه گردآوه یاسوج

11303 2018/10/27
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

رودخانه گردآوه کجاست؟

استان کهگیلویه و بویراحمد از جمله استان های کوهستانی کشور می باشد که جاذبه های طبیعی و تاریخی فراوانی را در خود جای داده است و هر ساله گردشگران زیادی جهت بازدید از این جاذبه ها به این استان سفر می کنند. همچنین در این میان اکثر جادبه های این استان در نزدیکی مرکز آن یعنی شهر یاسوج واقع شده اند که رودخانه گردآوه یاسوج نیز از جمله آنها می باشد. در ادامه این مقاله با نشاط آوران همراه شوید تا شما را به صورت مختصر با این رودخانه آشنا کنیم.

عکس رودخانه گردآوه در یاسوج

رودخانه گردآوه در یاسوج دارای 30 کیلومتر طول می باشد و همچنین از ارتفاعات 2500 متری سر چشمه می گیرد. همچنین آب رودخانه از چشمه های کوه سفید و کوه مورندون که در 48 کیلومتری شمال غربی یاسوج واقع شده اند، تامین می شود. در مسیر این رودخانه جاذبه های طبیعی فراوانی همچون پوشش گیاهی متنوع به چشم می خورد که بر زیبایی های آن افزوده است. این رودخانه به سمت جنوب غربی استان جاری می شود و در مسیر خود روستاهای سرچنار، میان چنار و دم چنار بالا و پایین را آبیاری می کند. این رودخانه در نهایت به رود بشار می ریزد.

رودخانه گردآوه یاسوج از جمله جاذبه های طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد می باشد که شما در صورت سفر به این استان می توانید از آن و همچنین جاذبه های طبیعی اطراف آن همچون آبشارها و مناطق طیعی دیگر بازدید به عمل آورید.

آدرس رودخانه گردآوه : استان استان کهگیلویه و بویراحمد، شمال شهر یاسوج

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید