دریاچه چورت مازندران

12982 2017/11/22
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 8 امتیاز : 4.5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

دریاچه چورت در سال 1318 شمسی و در اثر یک زمین لرزه که باعث شد آب چشمه نزدیک دریاچه بند بیاید، به وجود آمد.

استان مازندران با توجه به اینکه در نوار شمالی ایران قرار گرفته است، بسیار سرسبز بوده و از موهبت باران های فراوان برخوردار می باشد. به همین سبب رودخانه ها و دریاچه های کوچک و بزرگ و زیبای زیادی را می توان در این استان دید. دریاچه چورت که به دریاچه میانشه نیز معروف می باشد، یکی از همین دریاچه هاست.

دریاچه چورت ساری بین شهرهای ساری و کیاسر استان مازندران و در فاصله ده کیلومتری از روستایی به همین نام قرار گرفته. دریاچه چورت در بخش چهاردانگه شهرستان ساری قرار دارد و فاصله اش تا این شهر حدود 50 کیلومتر می باشد. این دریاچه در اثر یک زمین لرزه و سد شدن مسیر چشمه به وجود آمده است. اگه در فصول گرم که آب دریاچه پایین تر می باشد از آن دیدن کنید، می توانید درختانی را ببینید که قبل از به وجود آمدن دریاچه در این محل حضور داشته اند.

دریاچه چورت کیاسر درون دره ای با شیب تند قرار دارد. اطراف دریاچه را درختان فراوان و سرسبزی فراگرفته اند که باعث شده مناظر زیبایی در اطراف دریاچه شکل بگیرد. سطح آب دریاچه متغیر است و به میزان بارش ها بستگی دارد، بنابراین اگه در فصول پرباران از این دریاچه دیدن می کنید، مواظب تغییر سطح آب باشید و نکات ایمنی را رعایت کنید.

مناظر اطراف دریاچه چورت در مازندران در تمام فصول سال دیدنی است. چه در فصل بهار که شکوفه ها جوانه زده اند، چه در فصل تابستان که سرسبزی و نشاط درختان روح شما را تازه می کند، چه در فصل پاییز که درختان با برگ های رنگارنگشان تابلوی زیبایی از طبیعت را ترسیم می کنند و چه در فصل زمستان که برف و باران های فراوان باعث می شود آب دریاچه بالا بیاید و سفیدی یکدست منطقه چشم ها را نوازش می کند.

مساحت دریاچه به طور تقریبی 2.5 هکتار می باشد و ماهی هایی که درون آن قرار دارند، توسط بومیان و اهالی روستای چورت به آب انداخته شده اند. صدای پرندگان و حیوانات مختلف در کنار آرامش و سکون دریاچه، بسیار لذت بخش است. برای دیدن دریاچه می توانید از تور دریاچه چورت هم استفاده کنید.

نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند از این دریاچه زیبا که از جاذبه های گردشگری مازندران است دیدن کنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید