آبشار بدو هرمزگان

13453 ۱۳۹۶/۰۷/۰۶
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

از تاریخچه آبشار پلکانی بدو اطلاعات دقیقی در دسترس نیست.

استان هرمزگان جاذبه های گردشکری فراوانی مانند دریای جنوب با تمام زیبایی هایش، مراکز خرید متنوع، البته طبیعت جذاب و منحصر به فرد دارد که متأسفانه کمتر مورد توجه گردشگران واقع گردیده اند. یکی از جاذبه های طبیعی هرمزگان آبشار پلکانی بدو است. برای دیدن این آبشار پلکانی باید از بندرعباس به سمت بندر لنگه و از آنجا به روستای لِمَزان بروید. پس از طی 4 کیلومتر در جاده خاکی روستا به محل آبشار می رسید.

آبشار بدو بندرعباس نامش را از کوه بدو که از آن سرازیر می شود گرفته است. شکل سنگ های بستر آبشار به صورت طبیعی به شکل پلکانی در آمده اند و باعث شده تا نام آبشار پلکانی را بر آن بگذارند. اگر در فصول پر باران از آبشار پلکانی بندرعباس دیدن کنید منظره زیباتری را مشاهده می کنید. آبی که با شدت زیادی به سنگ های بستر آن برخورد می کند و قطرات آن در هوا پخش می شود، در کنار طبیعت سرسبز و زیبای اطراف آبشار منظره بی نظیری را به وجود می آورد.

در اطراف آبشار بدو حیوانات گوناگونی زندگی می کنند. اگر کمی خوش شانس باشید می توانید تیهوا یا آهوی جبیر را در این منطقه ببینید که در این فضای چشم نواز به چرا مشغول است. همچنین انواع مختلفی از پرندگان در این منطقه زندگی می کنند که صدایشان در سرتاسر منطقه پیچیده است امّا به خاطر پوشش گیاهی منطقه، دیدنشان به این راحتی نمی باشد.

اگر از علاقه مندان به طبیعت گردی باشید باید بدانید یکی از جاذبه های گردشگری ویژه این استان کوه های نمکی است و یکی از آنها به نام گنبد نمکی لمزان در نزدیکی آبشار بدو قرار دارد که بازدید از آن در کنار آبشار توصیه می شود.

گروه نشاط آوران پیشنهاد می کند از اواخر پاییز تا اواسط فروردین به دیدن این آبشار که از جاذبه های گردشگری هرمزگان است بروید. زیرا این منطقه در این زمان در بهترین حالت خود قرار دارد.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید