آبشار بیار بجنورد

15194 ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 5 امتیاز : 4]
آدرس

آبشار بیار بجنورد در کجاست؟

آبشار بیار بجنورد در خراسان شمالی در روستای بیار فاصله ای نزدیک به یک کیلومتر از جنوب شهر آشخان (آشخانه از جنوب به رشته کوه های آلاداغ و از شمال به کوه دوچنگ واز غرب به کوه قورخود و از شرق به ارتفاعات مانه محدود است). از توابع شهرستان مانه و سملقانه (این شهرستان دارای دو قسمت کوهستانی و دشتی می باشد) در 52 کیلومتری غرب بجنورد و در روستای بیار واقع شده است.

جریان رود اترک از بخش جنوبی شهرستان مانه و سملقان باعث بوجود آمدن زمین های حاصلخیز، منطقه بکر و زیبا و چشمه های جوشان و آبشارهای فراوان شده است که آبشار بیار مرتفعترین آن با ارتفاع 15 متر می باشد. آبی که از این آبشار می ریزد بسیار خنک و گوارا است. با گشت گذار در اطراف آبشار بیار در بجنورد طبیعت زیبا و دلچسبی توجه مان را به خود جلب میکند وجود آثار باستانی در حوالی آبشارهای زیبا از جمله آبشار بیار و رودخانه ای پرآب در شهرستان مانه و سملقان باعث به وجود آمدن زمین های حاصلخیز و به طبع از آن خبر از جوامع فرهنگی از گذشته ای دور تا به امروز را می دهد.

بر اساس کاوشهای باستان شناسی خبر از پیشینه هشت هزار سال این منطقه را می دهد. وجود رطوبت نسبی بالا در خاک اطراف این آبشار باعث به وجود آمدن پوشش جنگلی زیبا شده است. آبشار بیار در شهرستانی قرار دارد که در دوره هخامنشی به عنوان شهربانی پارت شناخته می شد و در دوره های بعد یعنی اشکانی و ساسانی نیز مورد توجه بوده است.

آدرس آبشار بیار بجنورد : روستای بیار در یک کیلومتری جنوب شهر آشخانه و ۵۲ کیلومتری غرب بجنورد 

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید