جاذبه های گردشگری آرژانتین

10629 ۱۳۹۶/۰۸/۰۶
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 5 امتیاز : 4.2]

کشور آرژانتین، دومین کشور بزرگ آمریکای جنوبی با زمینی شامل کوه های آند، دریاچه های زیبا و علفزارهای وسیع می باشد. پایتخت این کشور بوینس آیرس است و با کشورهای شیلی، بولیوی، پاراگوئه، برزیل و اروگوئه مرز مشترک دارد. جاذبه های دیدنی آرژانتین هم به دلیل جغرافیایی آن بسیار زیبا و بعضاً منحصربه فرد است. 

کشور آرژانتین جزو کشورهای پیشرفته آمریکای جنوبی محسوب می شود و دارای سومین اقتصاد بزرگ این قاره می باشد. اکثریت جمعیت این کشور از نوادگان اروپایی هایی هستند که به این کشور مهاجرت کرده اند و دینشان مسیحی است. این کشور در طول دهه های اخیر شاهد چندین جنگ و دوره بی ثباتی بوده است، همانند جنگ بر سر جزایر فالکلند که بین آرژانتین و بریتانیا رخ داد.

امروزه جاذبه های توریستی آرژانتین باعث شده اند که این کشور به یکی از مقاصد گردشگری به خصوص برای اروپاییان و مردم آمریکای شمالی تبدیل شود. همچنین رقص و موسیقی معروف تانگو را می توان از اصلی ترین جاذبه های گردشگری کشور آرژانتین برشمرد، زیرا سالانه توریست های بسیاری برای تماشا و حضور در جشنواره های متنوع در این حوزه به این کشور سفر می کنند.

جاذبه های کشور آرژانتین شامل آبشار ایگوزو، یخچال پریتو مورنو، پارک ملی ایگوزو، کانال بیگل، کاخ ریاست جمهوری معروف کاسا روسادا با دیوارهای صورتی و … هر ساله گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می کنند.

نکته قابل توجه در مورد کشور آرژانتین این است که بسیار حاصلخیز  می باشد و درصد افراد باسواد آن نیز بالاست. در حال حاضر آرژانتین دارای 23 ایالت و یک شهر خودگردان (بوینس آیرس) می باشد. اقلیم آب و هوایی، به خاطر وسعت این کشور، در نقاط مختلف، متفاوت است. در شمال آرژانتین آب و هوا گرمسیری و نسبتا گرم و در جنوب آن آب و هوا سرد و قطبی می باشد. به همین دلیل می توان جاذبه های گردشی آرژانتین را برای علاقه مندان به هر نوع آب و هوایی نیز دسته بندی کرد.

اطلاعاتی در مورد کشور آرژانتین:

زبان: اسپانیایی

مذهب: مسیحیت

نوع حکومت: جمهوری دموکراتیک

جمعیت: حدود 43 میلیون نفر

مساحت: 2,776,890 کیلومتر مربع

واحد پول: پزو

پیش شماره: +54

اختلاف زمانی با ایران: شش ساعت و نیم عقب تر

ویزا: نیاز به ویزا دارد

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای کشور آرژانتین بر روی نام آنها در ذیل کلیک نمایید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید