جنگل اولنگ رامیان سمنان

15444 ۱۳۹۶/۰۶/۱۲
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 7 امتیاز : 4.7]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

از قدمت این جنگل اطلاعات دقیقی در دست نیست.

جنگل اولنگ یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی موجود در کشورمان ایران است. این جنگل از شهرستان رامیان حدود 25 کیلومتر و از شاهرود حدود 85 کیلومتر فاصله دارد. در زبان ترکی رامیانی، اولنگ را منطقه سرسبز معنی می کنند که کاملا متناسب با منطقه است. جنگل اولنگ  رامیان در ادامه به جنگل گلستان می رسد و اطراف آن را حوضه آبریز شهرستان شاهرود محدود می کند. حال که می دانید جنگل اولنگ کجاست، ادامه مقاله را نیز حتما مطالعه کنید.

جنگل اولنگ در شاهرود به سبب داشتن آب و هوای مرطوب و خنک و همچنین نزدیکی به شهر شاهرود بسیار مورد توجه گردشگران و مسافران قرار می گیرد. در سال های گذشته در این منطقه معدن ذغال سنگ کشف شد که یک جنبه مثبت برای این منطقه داشت و یک جنبه منفی. جنبه مثبت آن ایجاد راه های آسفالت در این منطقه بود که دسترسی به آن را آسان کرد و باعث افزایش تعداد بازدیدکنندگان این منطقه شد. اما جنبه منفی آن افزایش رفت و آمد های وسایل نقلیه در این منطقه و ایجاد آلودگی و همچنین تخریب های زیان باری بود که در نتیجه احداث معدن به آن زده شد.

در جنگل اولنگ سمنان که از مهمترین جاذبه های گردشگری سمنان به شمار می رود، انواع متنوعی از گونه های جانوری مانند پستانداران و پرندگان را می توان دید. البته با توجه به پوشش جنگلی منطقه امکان این که این حیوانات را ببینید کم است اما اگر با یک فرد آشنا با منطقه و جانوران به ماجراجویی بپردازید، قطعا لذت بیشتری خواهید برد. پوشش گیاهی در دو بخش شمالی و جنوبی منطقه کمی متفاوت است و نشان از گستردگی منطقه دارد.

اما طبق گفته اهالی از اواخر پاییز تا پایان زمستان برف های سنگینی می بارد که باعث می شود حدود 100 روز در سال این منطقه یخبندان داشته باشد. همچنین در فصل بهار بارش های شدید به صورت بارانی ادامه می یابد. بنابراین فصل تابستان تا اواسط پاییز بهترین زمان برای مسافرت و بازدید از این منطقه است و افراد بسیاری به آن سفر می کنند و عکاسان، عکس جنگل اولنگ را با خود به یادگار می برند.

جنگل اولنگ، از جاذبه های دیدنی سمنان، از سطح دریا ارتفاع زیادی دارد و با توجه به اینکه شاهد بارش های خوبی می باشد، هر زمان از سال که از آن بازدید کنید چشمه های زیادی را مشاهده می کنید. البته وجود حیواناتی مانند گرگ، پلنگ و شغال و روباه باعث می شود که پیشنهاد کنیم که اگر قصد رفتن به اعماق جنگل را دارید تا از مناطق بکر آن لذت ببرید،حتما با یک راهنمای کارکشته و یا یک گروه مجرب این کار را انجام دهید.

در مجموع، گروه نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند، اگر به استان سمنان، مخصوصا شاهرود و رامیان سفر کردید،  لذت تماشای این جنگل زیبا را از خود دریغ نکنید.

در ذیل برخی دیگر از تصاویر جنگل اولنگ رامیان را مشاهده می کنید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید