آب گرم سبلان سرعین

22196 2019/02/05
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

آبگرم سبلان سرعین کجاست؟

سبلان از کوه های مرتفع ایران و جزء سومین قله بلند، بعد از قله دماوند میباشد. ارتفاع این کوه 5671 متر و دراستان اردبیل واقع شده است. سبلان یک کوه آتشفشان فعال می باشد که برخی از افراد کوه سبلان را محل بعثت پیامبر ایران (زرتشت) می دانند. در دامنه ی کوه سبلان چشمه های آبگرمی وجود دارد، یکی از این چشمه ها آب گرم سرعین است که همه ساله در فصل های مختلف سال به خصوص فصل تابستان گردشگران زیادی در تمام نقاط داخلی کشور و خارج کشور به آنجا می روند. سرعین در لغت به معنای سرچشمه می باشد.

عکس استخر آب گرم سبلان سرعین

در شهرسرعین بجز آب گرم و آب سرد، آبی گازدار وجود دارد که می توان از آب گازدار آن نوشید. این استخرها در5 کیلومتری سرعین در دره ای به نام ویلا دره واقع شده است.

چشمه های آبگرم سبلان سرعین عبارت اند از: گاومیش گلی، قره سو، ساری سو، پهنلی سو، و مجتمع های آبدرمانی سبلان و… در سرعین واقع شده اند. به این چشمه ها، چشمه ی گرمابی می گویند. چون مکانی است که همیشه از آن آب گرم وداغ خارج می شود. 118 دهنه، چشمه معدنی مقاوم دراردبیل در بالای چشمه ها وجود دارد.

مجتمع آب درمانی آبگرم سبلان سرعین بزرگترین مرکز آب درمانی خاورمیانه به شمار می آید، که دارای امکاناتی همانند: جکوزی، 4 سونای خشک، 2 واحد سونای بخار، دوش ها، وان های انفرادی متعدد، خدمات پزشکی و درمانی بخش فیزیوتراپی، و مکانی مجزا برای مردان و زنان، مکان ورزشی و…. می باشد. ودر آخر آب گرم سرعین برای سلامتی بدن بسیار مفید است.

آب گرم سبلان سرعین یکی از جاذبه های گردشگری استان اردبیل است که شما در تور اردبیل گردی می توانید از این مکان استفاده کنید.

آدرس : اردبیل، سرعین، خیابان دانش، روبروی هتل بین المللی لاله

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید