آبشار شلماش سردشت

10974 ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

آبشار شلماش کجاست؟

استان آذربایجان غربی از جمله استان های گردشگری کشور می باشد که سرشار از جاذبه های طبیعی همچون آبشارها، وشچمه ها و پارک های جنگلی با پوشش گیاهی متنوع می باشد که هرساله هزاران گردشگر را به سوی آن می کشاند. در این مقاله تصمیم داریم شما را با یکی از آبشارهای مهم این استان به نام آبشار شلماش ارومیه که به دلیل واقع شدن آن در 15 کیلومتری شهرستان سردشت به آبشار شلماش سردشت نیز شهرت دارد آشنا کنیم. سرچشمه این آبشار رودخانه زاب کوچک می باشد.

شلماش به معنای سنگ بزرگ می باشد و به دلیل واقع شدن این آبشار بر روی کوهی سنگی، این نام بر روی آن گذاشته شده است. آبشار شلماش، آبشاری 15 متری بوده و دارای 3 طبقه می باشد که در دره ای زیبا واقع شده و هر 3 طبقه آن بر روی هم قرار گرفته اند. آبشار اول را از پارکینگ هم می توان مشاهده کرد ولی برای تماشا دو آبشار دیگر نیاز است از پله ها و نرده هایی که برای رسیدن به محلی که جهت تماشا آنها تعبیه شده است، بالا بروید. در این محل آنقدر به آبشار نزدیک خواهید بود که حتی ممکن است قطرات آب آن را احساس کنید ولی از دیدن یک منظره شگفت انگیز نهایت لذت را ببرید.

شما می توانید علاوه بر زیبایی های نفهته در این آبشار، از مناطق سرسبز اطراف آن و همچنین سایر جاذبه های طبیعی این منطقه که هر یک در نوع خود از زیبایی های منحصر به فرد برخوردار هستند دیدن کنید. لازم به ذکر است بهترین زمان برای بازدید از آبشار شلماش سردشت فصل بهار می باشد. همچنین در این منطقه امکانات رفاهی برای گردشگران تهیه شده است.

آبشار شلماش در سردشت ارومیه از جمله جاذبه های طبیعی استان آذربایجان غربی می باشد که شما می توانید در تور ارومیه گردی از آن بازدید به عمل آورید.

آدرس آبشار شلماش : استان آذربایجان غربی٬ شهرستان سردشت٬ روستای مراغان٬ نرسیده به روستای شلماش

عکس های آبشار شلماش

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید