switzerland

جاذبه های گردشگری سوئیس

12613 2016/09/22
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 4.3]

کشور سوئیس، کشوری آرام و زیبا واقع در اروپای غربیست و با کشورهای آلمان، اتریش، لیختناشتاین، ایتالیا و فرانسه همسایه می باشد.

حتما می پرسید پایتخت سوئیس کجاست؟ پایتخت سوئیس، شهر برن است و بزرگترین شهر آن زوریخ می باشد. شهر برن، مرکز سوئیس شهری بسیاری زیباست.

جمعیت سوئیس بیش از 8 میلیون نفر است و از این لحاظ در رده 95 ام دنیا می باشد.

جالب است بدانید که سوئیس از جمله کشورهای اروپاست که کاملا در خشکی محصور شده است. سوئیس کشور شکلات و رشته کوه های آلپ است. کشوری که تاریخی بسیار غنی دارد و بنا به گفته هایی به حدود 150 هزار سال پیش باز می گردد.

از جاذبه های گردشگری کشور سوئیس، رشته کوه های آلپ است؛ رشته کوه هایی که بسیاری از ما کودکیمان را در رویای آن و همنشینی با بچه های کوه آلپ در کارتون تلویزیونی آن سپری کردیم.

از جاذبه های اصلی سوئیس به غیر از دیدنی هایش شامل ورزش های مختلفی که با توجه به موقعیت جغرافیایی در آن برگزار می شود، نیز می شود. 

کشور سوئیس از نظر درآمد برای هر فرد در سطح بسیار بالایی قرار دارد و از این لحاظ از کشورهای ثروتمند جهان است؛ می توان گفت یکی از دلایل این اتفاق این است که این کشور حدود 200 سال است که وارد هیچ جنگی نشده و کلا کشوری بی طرف می باشد. همچنین سوئیس از آن دسته کشورهایی می باشد که سن امید به زندگی در آن بسیار بالاست و مردم آن جزو شادترین مردم در بین کشورهای جهان هستند.

اطلاعاتی درباره کشور سوئیس:

زبان رسمی: فرانسوی/آلمانی/رومانش/ایتالیایی

مذهب: مسیحیت

نوع حکومت: جمهوری فدرال

جمعیت: حدود هشت و نیم میلیون نفر

مساحت: 41,285 کیلومتر مربع

واحد پول: فرانک سوئیس

پیش شماره: +41

احتلاف زمانی با ایران: دو ساعت و نیم عقبتر

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای سوئیس بر روی نام آنها در ذیل کلیک نمایید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید

نظرات و دلنوشته های ثبت شده ...
  • شیرین

    در یک کلام بگم عاشق سوئیسم. بهشت روی زمینه. تمام….