خلیج مایا تایلند

9630 2019/11/05
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

خلیج مایا کجاست؟

خلیج مایا در جزیره کوه فی فی و در کشور زیبا و توریستی تایلند قرار گرفته است. این منطقه از 6 جزیره مختلف بزرگ تشکیل شده که طبیعتی بکر و ناب دارد. حقیقتا خلیج مایا تایلند را می توان بهشت روی زمین نامید؛ چراکه از ساخت و سازهای انسانی دور بوده و کاملا دست نخورده باقی مانده است. به همین دلیل هرساله تعداد زیادی گردشگر جذب این مکان زیبا می شوند تا از تفریحات آبی آن استفاده کنند.

شنا کردن در آب های نیلگون خلیج مایا و شیرجه زدن در آن برای افراد در هر سنی جذاب و هیجان انگیز است. قدم زدن روی شن های گرم ساحل و ساخت قلعه های شنی قطعا لذت بخش خواهد بود.

این خلیج پس از آن که برای فیلم The Beach در آن فیلمبرداری صورت گرفت، در زمره اماکن معروف و پرطرفدار جهان در کشور تایلند قرار گرفت. پس از انتشار این فیلم و آشنا شدن تعدادی زیادی از مردم جهان با این منطقه، به تعداد گردشگران افزوده شد.

افراد زیادی فقط برای بازدید از این خلیج به تایلند سفر می کنند. نکته جالب این که 3 صخره بزرگ با ارتفاع 100 متر، 3 طرف خلیج مایا را احاطه کرده اند. به همین دلیل چندین ساحل پنهان در این مکان وجود دارند و زمانی که مَد فروکش می کند نمایان می شوند. ساحل اصلی پوشیده از شن های سفید رنگ و نرمی است که تقریبا 200 متر طول دارد و چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند.

با این که در تایلند سواحل متعددی وجود دارد، اما مایا را می توان نگین آن ها نامید. این خلیج آب هایی کم عمق دارد و به وسیله تپه های آهکی احاطه شده است. بنظر می رسد زندگی در نزدیکی این خلیج بسیار رویایی باشد؛ بخصوص برای طرفداران ورزش های آبی و افرادی که به غواصی مشغول هستند.

علاوه بر جذابیت و زیبایی، این خلیج در طول روز شلوغ بوده و روزانه حدود 30 قایق مختلف برای جا به جایی و گشت و گذار گردشگران از روی آب های خلیج مایا عبور می کنند. غواصان، شناگران و… در آب ها تردد می کنند و بسیار شلوغ می شود. اگر می خواهید در آرامش و به دور از شلوغی از طبیعت مایا لذت ببرید، بهتر است اول صبح یا عصرها از ساعت 5 به بعد به این مکان بروید.

آفتاب گرفتن در ساحل سفید رنگ و خوردن میوه های استوایی برای همه مسافران و گردشگران لذت بخش است. اگر طرفدار قایق سواری باشید، می توانید برفراز آب های فیروزه ای مایا سوار بر قایق شده و حرکت ماهیان رنگا رنگ را نظاره گر باشید. مرجان های زیبا که با حرکت آب به این سو و آن سو می خزند و منظره رویایی را پدید می آورند. گیاهان متنوع و حیوانات مختلف این منطقه زیبایی آن را بیشتر کرده اند.

برای دیدن خلیج زیبای مایا این جاذبه گردشگری تایلند بهتر است از ابتدای نوامبر تا انتهای آوریل به تایلند سفر کنید. در این مدت آب دریای آندامان کاملا آرام بوده و به راحتی می توانید کنار ساحل بروید و از تفریحات آبی لذت ببرید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید