جزیره کولایپ تایلند

6886 2019/10/14
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 5 امتیاز : 4.4]

جزیره کولایپ کجاست؟

جزیره کولایپ یکی از جزایری است که در جنوب ساتون و در نزدیکی تایلند واقع شده است. این جزیره که شبیه به حرف “L” است متعلق به آدانگ راوی آرشیپلاگو بوده و در نزدیکی پارک ملی دریایی تاروتو قرار دارد. ساکنان اولیه این جزایر هندی ها بودند که به چاولی ها معروف اند و هنوز هم برخی از مردم به این جزیره چاولی می گویند. معنی کولایپ یعنی جزیره ای کاغذی، که مردم تایلند به آن جزیره ای کاغذی در چاولی می گویند.

عکس جزیره کولایپ تایلند

جزیره کولایپ یکی از جاذبه های گردشگری تایلند است که هرسالانه گردشگران زیادی از سراسر دنیا به این مکان سر می زنند. اگر به فعالیت های آبی علاقه داشته باشید غواصی در جزایر کولایپ بسیار لذت بخش است. شما می توانید تا جزایر مرجانی که تنها چند متر از ساحل اصلی کولایپ فاصله دارد را غواصی کنید و از آن نهایت لذت را ببرید.

برای اقامت در جزیره کولایپ تایلند می توانید خانه های ییلاقی که سراسر پوشیده از بامبو است را انتخاب کنید و یا به هتل های چهار ستاره بروید. در کولایپ استراحتگاه های زیادی وجود دارد و تعدادی هم هتل با قیمت های متوسط در دسترس است. بیشتر این هتل ها در نزدیکی ساحل های پاتایا، طلوع و غروب واقع شده اند.

کولایپ در واقع نام یکی از روستای های اطراف این جزیره هم هست که شمامی توانید از آن هم دیدن کنید. سواحلی زیبا مملو از شن های سفید، جنگل های گرمسیری با درختانی انبوه، سواحلی با درختان نارگیل، آب های به رنگ فیروزه ای از جمله جاذبه های طبیعی این جزیره هستند.

همانطور که گفتیم یکی از لذت بخش ترین فعالیت های بدنی در جزایر کولایپ،غواصی است. در این جزیره مراکزی برای شیرجه و غواصی وجود دارد که می توانید به آن ها مراجعه کنید حتی اگر تجربه غواصی را هم نداشته باشید این مراکز به شما کمک می کنند تا آن را امتحان کنید. همچنین یکی دیگر از فعالیت های مهیج در این جزیره، قایقرانی است.

شما می توانید با پرداخت مبلغی کل جزایر زیبای کولایپ را با قایق به گشت و گذار بپردازید. در این جزیره هیچ خودرویی وجود ندارد و شما می توانید برای دسترسی به قسمت های مختلف پیاده بروید و اگر عجله داشته باشید می توانید از قایق های تند رو استفاده کنید.

تا سال 2012 هیچ دستگاه خودپردازی در این جزیره وجود نداشت و هنوز هم برخی از مغازه های آن فاقد دستگاه خود پرداز هستند! به همین دلیل به شما توصیه می کنیم اگر قصد خرید دارید حتما پول نقد به همراه داشته باشید. امروزه نقاط زیادی در این جزیره وجود دارند که شما می توانید از طریق مستر کارت یا ویزای خود مقداری پول نقد دریافت کنید.

در جزیره کولایپ تایلند انواع فروشگاه ها و مینی مارکت ها در هر ساعتی از شبانه روز در دسترس هستند و شما می توانید هر چیزی را که به آن نیاز دارید را خریداری نمایید. در برخی از مغازه ها جواهرات دستساز و صنایع دستی محلی هم برای فروش گذاشته شده که شما می توانید برای خودتان یا عزیزان تان به عنوان سوغاتی خریداری نمایید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید