کلیسای جامع لیسبون پرتغال

10564 2018/12/24
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
تاریخچه

تاریخچه کلیسای جامع لیسبون پرتغال به قرن 12 میلادی برمیگردد.

کلیسای جامع لیسبون پرتغال کجاست؟

کشور پرتغال از جمله کشورهای گردشگری قاره اروپا می باشد که جاذبه های گردشگری فراوانی را در دل خود جای داده است. در این کشور مکان های تاریخی فراوانی وجود دارد که از جمله آنها می توان به کلیسای جامع لیسبون پرتغال که به کلیسای جامع سه لیسبون نیز شهرت دارد اشاره کرد. این کلیسا از جمله مکان های مذهبی کاتولیک ها و همچنین از کهن ترین بناهای شهر لیسبون می باشد که در سال 1150 ساخته شده است.

عملیات ساخت این کلیسا پس از بازپس گیری شهر لیسبون از مورها در سال 1147 آغاز گردید که سه سال به طول انجامید و به همین جهت به عنوان نمادی از آزادی در این شهر شناخته می شود. همچنین کلیسای جامع لیسبون، مهمترین ساختمان مذهبی این شهر می باشد که وقایع تاریخی فراوانی همچون ازدواج و مرگ بزرگان کشور پرتغال در آن رخ داده است. در سال 1755 طی یک زمین لرزه بخش عمده ای از این بنا تخریب گردید و باعث شد طراحی اصلی آن از بین برود. بنای فعلی کلیسا بازسازی شده بنای قدیمی آن می باشد که سبک های معماری مختلفی در آن به کار رفته است.

به دلیل قرار داشتن دو برج ناقوس در ساختمان کلیسای جامع لیسبون پرتغال، اگر از بیرون به این بنا بنگرید، شباهت بسیار زیادی به یک قلعه تاریخی دارد. پس ورود به این بنا، با دو راهرو مواجه می شویم که در هر یک کلیساهای کوچکی با سبک معماری گوتیک ساخته شده است. در بخش جنوبی کلیسا، خزانه داری آن قرار دارد که در آن آثار تاریخی و ارزشمندی همچون مجسمه ها، نقره جات و نسخه های خطی نگهداری می شود. علاوه بر این یک راهرو سر پویشیده در قسمت شرقی این کلیسا وجود دارد که در آن بقایای رومی و عربی قرار دارند.

در قرن بیستم باری دیگر کلیسای جامع در لیسبون، مورد بازسازی قرار گرفت. در طی این بازسازی سعی شد این بنا ظاهری قرون وسطایی به خود بگیرد. همچنین پنجره گل رز که در زلزله سال 1755 میلادی تخریب شده بود، مورد بازسازی قرار گرفت و امروزه جزو زیباترین بخش های بنای این کلیسا می باشد.

عکس های کلیسای جامع لیسبون

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید