جاذبه های گردشگری فنلاند

41324 ۱۳۹۶/۰۸/۲۵
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 4]

فنلاند کشوری زیبا در شمال اروپاست که پایتخت فنلاند، شهر هلسینکی بوده و در همسایگی کشورهای روسیه، نروژ و سوئد قرار دارد. هلسینکی که یک شبه جزیره به همراه جزایر اطرافش است، یکی از زیباترین و تاریخی ترین شهرهای اروپا می باشد. قلعه دریایی سومن لینا،موزهای گوناگون، پارک های ملی، حیات وحش بی نظیر، پیست های اسکی متنوع و معماری زیبا از اصلی ترین جاذبه های گردشگری کشور فنلاند می باشند.

جاذبه های فنلاند شامل طبیعت بکر و آثار ساخته دست انسان می باشد و سالانه خیل عظیمی از گردشگران را به سمت خود جذب می نماید. این کشور نزدیک به 5.4 میلیون نفر جمعیت دارد که نزدیک به 90 درصد آنها به زبان فنلاندی و بقیه به زبان سوئدی صحبت می کنند. نام فارسی این کشور یعنی فنلاند از نام این کشور در زبان فرانسه گرفته شده است و در زبان فنلاندی نام این کشور سومی (Suomi) می باشد.

دریاچه ها که از جاذبه های فنلاند می باشند، حدودا ده درصد از مساحت این کشور را پوشش می دهند، به همین دلیل به آن کشور هزار دریاچه نیز می گویند. فنلاند یکی از شمالی ترین کشورهای دنیاست. به همین دلیل شاهد تابستان های گرم و بسیار کوتاه و زمستان های سرد و بلند است. در استان لاپلند که در شمال این کشور قرار دارد، در زمستان دو ماه طلوع خورشید و در تابستان دو ماه غروب خورشید را نمی بینند. این ویژگی را می توان از برجسته ترین جاذبه های توریستی فنلاند برشمرد که برای مسافران بسیار جذاب است.

اقتصاد فنلاند بر پایه صادرات بنا شده است و مهمترین محصولاتی که صادر می کند شامل کاغذ، خمیر کاغذ، ماشین آلات صنعتی، الوار، مواد شیمیایی و آهن آلات می باشد.

دهکده بابانوئل، میدان بازار، موزه هنر کیاسما، پارک لینانماکی، استگاه مرکزی راه آهن هلسینکی، پیست اسکی له وی، بنای یادبود سیبلیوس و پارک ملی نوکسیو بخشی از جاذبه های کشور فنلاند هستند که می توانید از آنها دیدن کنید.

حال که می دانید فنلاند کجاست اطلاعاتی مختصر در مورد این کشور را در ذیل مشاهده نمایید:

زبان رسمی: فنلاندی، سوئدی

مذهب: مسیحی

نوع حکومت: جمهوری (سوسیالیستی)

جمعیت: حدود 5 میلیون و 500 هزار نفر

مساحت: 338،145 کیلومتر مربع

واحد پول: یورو

€ 1 = 1.1$

پیش شماره: +358

اختلاف زمانی با ایران: یک ساعت و نیم جلوتر

ویزا: نیاز به ویزا دارد

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای کشور فنلاند بر روی نام آن ها در ذیل کلیک نمایید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید