منطقه گردشگری دالانی کرمانشاه

14970 ۱۳۹۶/۱۱/۰۲
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 7 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

استان کرمانشاه به دلیل قرار گرفتن در منطقه کوهستانی و همجواری با رشته کوه های زاگرس، جاذبه های طبیعی بسیاری دارد که استان کرمانشاه را به مقصدی ایده آل برای طبیعت دوستان و علاقه مندان به کوهنوردی و صخره نوردی تبدیل کرده است. منطقه گردشگری دالانی کرمانشاه یکی از زیباترین مناطق این استان می باشد که با منظره هایی چشم نواز و طبیعتی سرسبز، هرستابه میزبان گردشگران بسیاری است.

برای رفتن به منطقه دالانی می توانیم از امتداد جاده مریوان به سمت این منطقه برویم. منطقه دالانی کرمانشاه مساحت زیادی دارد و مرزهای آن تا گردنه ته ته و حاشیه رودخانه سیروان کشیده شده است. منطقه گردشگری دالانی در استان کرمانشاه، در ارتفاعات قرار دارد و هم نام کوهی است که در آن قرار دارد. کوه دالانی با 3 هزار و 200 متر ارتفاع یکی از بلندترین کوه های منطقه می باشد و از فراز آن می توانید اشراف کاملی بر مناطق اطراف، از جمله بخش هایی از خاک کشور عراق داشت.

مسیر رسیدن به دالانی نیز پر از چشم اندازهای بدیع و منحصر به فرد است که نگاه هر بیننده ای را مجذوب خودش می کند. چشمه ها و رودخانه های متعدد با آبی زلال، پوشش گیاهی متنوع و سرسبز و کوه های سر به فلک کشیده این منطقه همانند یک تکته کوچک از بهشت بر روی زمین قرار گرفته اند. گردنه های ته ته، کله برودالا، ملاند و شمشی نیز در این منطقه قرار دارند که بر زیبایی های آن افزوده اند.

پوشش جانوری منطقه نیز بسیار غنی است و شامل جانورانی مانند خرگوش، روباه، آهو، گربه وحشی، سیاه گوش، خرس، میش، قوچ، بز، کل، بلدرچین، کبک خوشخرام، کبوتر کوهی، مارخور، عقاب، پرستو، دم جنبانک زرد، مگس گیر، سینه سرخ، گنجشک خاکی، کلاغ سیاه و بلبل می باشد. صدای زیبای آواز پرندگان همراه با نسیم خنک کوهستانی و صدای رودخانه های خروشان آرامش و دل انگیزی خاصی را بر محیط حکم فرما می کنند.

برای کسانی که دوست دارند به خوبی با زیبایی های این منطقه آشنا بشوند، یک تور مسافرتی یک روزه در نظر گرفته شده که در فصل تابستان و در اوج زیبایی های این منطقه برگزار می شود. تور یک روزه دالانی شامل بازدید از دشت های زیبای بابونه و شقایق و رودخانه های دریاچه های متعددی است که در اثر بارندگی و آب شدن یخ های کوهستانی به وجود آمده اند. منطقه دالانی یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری کرمانشاه است و نشاط آوران دیدن آن را به شما دوستداران طبیعت پیشنهاد می کند.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید

نظرات و دلنوشته های ثبت شده ...
  • فربد

    این منطقه بسیار عالی و دیدنیه. دو سال پیش که من اونجا بودم خیلی لذت بردم. شما هم تو پستتون خیلی خوب جاذبه هاش رو تشریح کردید.