برگزاری نمایشگاه آثار تاریخی و فرهنگی هلند در تهران

8023 2018/09/23
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

نمایشگاه آثار تاریخی و فرهنگی به در تهران برپا می شود

یکی از اصلی ترین و مهم ترین جاذبه های گردشگری هر کشوری، موزه های آن می باشد. امروزه کشورهای گردشگری جهان جهت نشان دادن برخی جاذبه های خود، نمایشگاه هایی را در کشور های دیگر برپا می کنند و این امر به رونق و توسعه موزه ها کمک شایانی می کند. چند ماه پیش موزه ای با عنوان “موزه لوور در تهران” برگزار شد و تعداد زیادی از آثار ارزشمند این موزه مطرح جهان که در شهر پاریس فرانسه واقع شده است، به شهر تهران آورده شدند. این موزه رکورد بازدید از موزه های کشور را شکست و به رونق موزه ایران باستان کمک شایانی کرد.

در تاریخ 18 شهریور ماه 1397، علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، خبری مبنی بر برگزاری نمایشگاه آثار تاریخی و فرهنگی هلند در تهران داد و طبق گفته او قرار است تعداد زیادی از آثار ارزشمند کشور هلند، جهت برگزاری این نمایشگاه به شهر تهران منتقل شوند. وی در ادامه افزود : مجموعه ای ارزشمند شامل بیش از ۳۰۰ اثر باستان شناسی و هنری مربوط به کشور هلند، در مهر ماه امسال در محل موزه ملی ایران به نمایش در خواهند آمد. قبل از این نمایشگاهی با عنوان “ایران، مهد تمدن” در موزه درنتز هلند برگزار شده بود که طی آن، آثاری ارزشمند از تاریخ و تمدن ایران در هلند به نمایش در آمدند.

آثاری که قرار است به ایران آورده شوند، آثاری از موزه درنتز هلند می باشند. این موزه تاریخی و فرهنگی 160 سال قدمت دارد و برگزاری نمایشگاه آثار تاریخی و فرهنگی هلند در تهران نشان دهنده عزم کشورمان در راستای تعاملات فرهنگی متقابل با سایر کشورها است.

تاریخ دقیق برگزاری این نمایشگاه هنوز مشخص نشده است و در صورت نهایی شدن تاریخ آن، اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما همراهان نشاط آوران قرار خواهیم داد.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید