Hungary

جاذبه های گردشگری مجارستان

9984 ۱۳۹۵/۰۶/۲۲
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]

کشور مجارستان یکی از کشورهای سرسبز و حاصلیز و در اروپای مرکزی می باشد و به دلیل موقعیت جغرافیایی و غنی بودن از حیث جاذبه های گردشگری متنوع تاریخی و طبیعی در بین 15 کشور برتر گردشگری در جهان محسوب می شود و سالانه افراد زیادی را مجاب به انتخاب تور مجارستان می نماید.

مجارستان با کشورهای اتریش، کرواسی، اسلواکی، اسلوونی، رومانی و صربستان دارای مرز مشترک است. پایتخت مجارستان بوداپست و بزرگترین شهر این کشور نام دارد. علاوه بر پایتخت مجارستان، این کشور دارای 19 شهرستان مستقل نیز می باشد.

مدت ریاست رئیس جمهور در این کشور پنج ساله می باشد و بیشتر مقامی تشریفاتی از آن یاد می شود. مهمترین وظیفه او این است که تاریخ انتخابات مجلس را تعیین می کند.

با اینکه جاهای دیدنی مجارستان گردشگران زیادی را به این کشور جذب می کنند. با اینکه مردم مهربان و مهماندوستی دارد اما بد نیست بدانید با همین شرایط، این کشور، یهودی ستیزترین کشور عضو اتحادیه اروپاست.

دانشگاه اصلی شهر پچ در این کشور در حدود 600 سال پیش تاسیس شده و هم اکنون به غیر از جنبه تحصیلی و علمی، از جاذبه های توریستی مجارستان نیز به شمار می آید.

جمهوری مجارستان دارای فرهنگ بسیار غنی برخوردار است و در اروپا از شناخته شده ترین ها از این منظر می باشد. می توان موسیقی و سوارکاری را عجین شده با فرهنگشان نام برد.

بار دیگر به این موضوع اشاره کنم که طبیعت بسیار زیبا، بخش عظیمی از جاذبه های دیدنی مجارستان را شامل می شود. کشوری که دشت های وسیعی دارد و زیباترین رود اروپا یعنی رود دانوب در آن قرار گرفته است.

در تابستان مجارستان آب و هوا گرم و مرطوب و در زمستانش سرد و بارش زا می باشد.

اطلاعاتی درباره کشور مجارستان:

زبان رسمی: مجاری

مذهب: مسیحیت

نوع حکومت: جمهوری پارلمانی

جمعیت: حدود 10 میلیون نفر

مساحت: حدود 93 کیلومتر مربع

واحد پول: فورینت

پیش شماره: +36

احتلاف زمانی با ایران: دو ساعت و نیم عقبتر

ولتاژ برق: 230 ولت

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای کشور مجارستان بر روی نام آن ها در ذیل کلیک نمایید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید