روستای سرولات گیلان

15949 ۱۳۹۶/۱۱/۰۲
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 9 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

روستای سرولات گیلان در نزدیکی رودخانه آچیرود و در فاصله سه کیلومتری از شهر چابکسر قرار دارد. این روستا که در دامنه رشته کوه البرز قرار گرفته است، دارای مناظری زیبا و بکر می باشد و هرساله گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند. قرار گرفتن در میان جنگل های انبوه موقعیت ویژه ای را برای این روستا پدید آورده است که شاید کمتر روستایی در ایران این موقعیت را داشته باشد.

برای دیدن منطقه سرولات گیلان باید از شهر رشت به سمت لاهیجان و سپس رامسر بروید. قبل از رسیدن به رامسر، شهر چابکسر را می بینید. از چابکسر جاده سرولات را که در پیش بگیرید، پس از عبور از جاده ای پر پیج و خم جنگلی به روستای سرولات می رسید. جاده ای که به سمت سرولات می رود، بسیار زیبا است. دو طرف جاده را جنگل پوشانده است و سرسبزی مناطق اطراف روحیه شما را تازه می کند.

به دلیل استقبال گردشگران از این روستا، ویلاها و مسافرخانه های زیادی را می بینید که البته در تابستان معمولا پر هستند و برای داشتن آنها باید از قبل باید هماهنگ کنید. اما کمپینگ نیز در این آب و هوا بسیار لذت بخش است. آب و هوای روستا به دلیل قرار گرفتن در منطقه کوهستانی سرد است، اما در فصول بهار و تابستان آب و هوایی معتدل و نسبتا خنک دارد که بسیار لذت بخش است.

رودخانه های کورئه و آچی رود از نردیکی این روستا می گذرند و باغ های اطراف روستا را آبیاری می کنند. منطقه زرسر در نزدیکی این روستا قرار دارد و باغ های پرتقال آن بسیار معروف هستند. قرار گرفتن روستا در منطقه ای مرتفع، چشم اندازهای بی بدیلی به وجود آورده است. از ارتفاعات روستا می توان جنگل ها و مناطق سرسبز اطراف را به خوبی مشاهده کرد و از تماشای مناظر زیبا لذت برد. روستای سرولات یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری گیلان است و نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند دیدن آن را از دست ندهید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید

نظرات و دلنوشته های ثبت شده ...
  • فرید

    با سلام و خسته نباشید به شما، بابت مطالب خوبتون. حای شکی نیست شمال کشور بسیار دیدنی با آب و هوای مطبوع کاملا برای گردش عالی محسوب میشه. این پستتون خیلی عالی بود و من رو به خاطراتی که از اونجا داشتم برد. بازهم ممنون