دره هفت غار نیشابور

18909 2019/01/06
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

دره هفت غار کجاست؟

نیشابور یکی از کهن ترین شهرهای ایران می باشد و به واسطه قدمت طولانی خود، جاذبه های تاریخی فراوانی را در خود جای داده است که گردشگران فراوانی هرساله جهت بازدید از این مکان ها به آن سفر می کنند. اما در این میان جاذبه های طبیعی و گردشگری زیادی نیز در این منطقه وجود دارد که یکی از زیباترین آنها در نزدیکی روستای هفت غار نیشابور واقع شده است. این جاذبه طبیعی و ارزشمند دره هفت غار نیشابور نام دارد. اکثر افراد با شنیدن نام این محل گمان می کنند که در آن 7 غار وجود دارد اما در این محل هفت تنگه وجود دارد که در اثر گذر زمان با نام هفت غار شهرت پیدا کرده است.

دره هفت غار نیشابور به دلیل واقع شدن در منطقه ای خوش آب و هوا و ساده بودن دسترسی به آن، از محبوبیت زیادی نزد گردشگران این منطقه برخوردار است. در فصل بهار و تابستان گردشگران فراوانی به این دره سفر می کنند و خاک رس موجود در آن باعث شده است این دره ظاهری قرمز رنگ پیدا کند. اگر قصد بازدید از این محل را دارید لازم است بدانید که بازدید از تمامی مناطق آن حدود 2 الی 3 ساعت زمان خواهد برد و این مورد با توجه به وجود پوشش گیاهی متنوع و همچنین رودخانه ها و چشمه های واقع در آن، در کنار زیبایی چشم نواز این دره بسیار لذت بخش خواهد بود.

دره هفت غار در نیشابور به دلیل برخورداری از چشم اندازهای بی نظیر و آب هوای خوب، یکی از مهم ترین ییلاقات این منطقه به حساب می آید. پیشنهاد می کنیم که در فصل بهار و اوایل صبح از این محل بازدید کنید. در این فصل رودخانه ها پر آب تر بوده و شنیدن صدای خروش آب در کنار تماشا این منظره ای فوق العاده، لذت بازدید از این محل گردشگری را دو چندان می کند. دره هفت غار از جمله جاذبه های گردشگری نیشابور می باشد که شما می توانید در تور نیشابور گردی از آن بازدید به عمل آورید.

آدرس دره هفت غار : استان خراسان رضوی، نیشابور، شمال شهر نیشابور، به طرف روستای بشر آباد، اولین فرعی سمت راست

عکس های دره هفت غار نیشابور

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید