garine-5

آبشار گرینه نیشابور

20767 ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 9 امتیاز : 4]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

تاریخچه روستای گرینه به دوران ما قبل از زرتشتیان باز می گردد، آثار باقی مانده از آن دوران حکایت از این موضوع دارد. طبیعت اطراف این روستا بسیار بی نظیر است و آبشار آن برای طبیعت گردان معروف می باشد.

آبشار گرینه نیشابور در 6 کیلومتری روستایی با همین نام واقع شده است. این آبشار در دره ای به نام باغرود قرار دارد که از آن می گذرد و به روستا نیز می رسد. روستای گرینه در قسمت جنوبی آبشار می باشد که برای دستیابی به آبشار گرینه باید از روستا به سمت شمال حرکت کرد.

garine-1

در دره باغرود که یک دره سر سبز و خوش آب و هوا می باشد باید حرکت کرد تا به دو راهی شرقی و شمالی آبشار رسید. راه شمالی ما را به آبشار گرینه می رساند. در مسیر دره جاذبه های طبیعی زیادی را مشاهده می کنید، در طول این آبشار رویش ریواس بسیار طبیعی بوده و یکی از محصولات این روستا بحساب می آید.

garine-3

روستای گرینه در 1.5 کیلومتری شهر نیشابور واقع شده، این روستا دارای جاذبه های گردشگری زیادی است اما به طور کل هنوز ناشناخته مانده است. در این منطقه می توان روستای زیارتی قدمگاه را مشاهده کرد. دره ای پر آب و سر سبز با رودخانه ای که دارای انشعابات زیادی است، در این محل خودنمایی می کند.

garine-4

گرینه از واژه گبرینه آمده و به معنای محل زندگی زرتشتیان می باشد. در حال حاضر در گرینه کهنه یا همان محل قدیمی روستا شاهد آثار قدیمی نظیر قبر و حمام زرتشتی ها هستیم. این روستا در طول تاریخ خود چندین بار تغییر مکان داده است، از محل قدیمی خود (گرینه کهنه) به محل فعلی خود که در بالای تپه ی مرتفی بوده، تغییر مکان داشته است. هم اکنون نیز در دامنه ی همان کوه ساکنین روستا استقرار یافته اند.

garine-2

گردشگران و کوهنوردان زیادی برای فتح قله قوچ گرد به این روستا و مکان سفر می کنند، ارتفاع این قله حدود 3000 متر می باشد. از دیگر مناطق طبیعی این روستا می توان به آبشار طبیعی پای تخت، رودخانه مرغزار و منطقه بکر چوب بند اشاره کرد.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید