شیطان کوه لاهیجان گیلان

9930 2019/10/16
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

      

شیطان کوه کجاست؟

شیطان کوه یا کوه شیطان در استان لاهیجان قرار دارد. در مجاور این کوه یک برکه زیبا با عرض 200 متر و طول 70 متر وجود دارد که در حال حاضر این برکه به یک دریاچه مصنوعی تبدیل شده است. هدف تغییر کاربری برکه به دریاچه مصنوعی، تامین آب یک آبشار مصنوعی زیباست و از دل شیطان کوه می گذرد.

عکس شیطان کوه لاهیجان

شیطان کوه لاهیجان، یکی از جذاب ترین مقاصد گردشگری برای کسانی است که به شمال کشور سفر می کنند. در این منطقه جاذبه های زیادی وجود دارد که شما می توانید یک روز کامل را به بازدید از آن ها اختصاص دهید. شیطان کوه در امتداد سلسله جبال البرز واقع شده است و منظره ای بی نظیر دارد، به طوریکه وقتی از پایین به بالای کوه نگاه می کنید جز سرسبزی چیزی نمی بینید. به شما پیشنهاد می کنیم وقتی که به این منطقه رسیدید ماشین تان را در همان محوطه پارک کنید و ادامه راه را پیاده روی کنید و از طبیعت بکر این منطقه لذت ببرید. اطراف شیطان کوه با درختان انار و گردو احاطه شده است.

این کوه در گذشته به کوه شاه نشین معروف بود اما اکنون آن را با نام شیطان کوه می شناسند. عده از مردم و حتی گردشگران فکر می کنند که این نام ربطی به مسائل خرافاتی دارد در صورتی که نام این کوه هیچ ارتباطی با خرافه پرستی و شیطان پرستی ندارد! دلیل جالبی پشت این نام وجود دارد و آن هم این است که طبیعت شیطان کوه به صورتی است که وقتی به بالای ان می روید و از بالا به پایین نگاه می کنید، انگار که هیچ ارتفاع خاصی نیست و می توانید با دویدن به پایین برسید، در حالیکه با این کار چیزی جز سقوط و مرگ نسیب تان نخواهد شد! در باورهای قدیمی شیطان چشم های آدم را کور می کند و یا او را گول می زند تا او خودش را پرت کند.

شیطان کوه لاهیجان بام سبز

یکی از محبوب ترین قسمت هایی که در نزدیکی شیطان کوه قرار دارد، بام سبز لاهیجان است. این محوطه بی نظیر است و با یک گذرگاه در ضلع جنوبی به پای کوه شیطان منتهی می شود. مسیر بام سبز بسیار راحت و سر راست است به طوریکه می توانید کل مسیر را با ماشین طی کنید و یا اگر از پیاده ریو در طبیعت لذت می برید، می توانید کل مسیر را پیاده بروید. در ارتفاع بام سبز مناظر بسیاری دیده می شوند مانندمقبره کاش السلطنه و دانشگاه آزاد لاهیجان.

یکی از مفرح ترین سرگرمی های شیطان کوه لاهیجان استان گیلان تله کابین است. این تله کابین از دل جنگل ها گذشته و اگر خوش شانس باشید در میان ابر و مه حرکت می کنید که حال هوای چنین موقعیتی بسیار وصف نشدنی است. کافیست تا با تله کابین بر فراز لاهیجان گذر کنید تا از به آرامش و زیبایی خلقت های خداوند پی ببرید.

مسیر تله کابین از بام سبز شروع شده و تا ارتفاعات تاج خروس ادامه دارد. این تله کابین در هر یک ساعت هزاران گردشگر را جابجا می کند در ارتفاع 550 متری دو ایستگاه و 5 دکل دارد. شیطان کوه لاهیجان گیلان از جاذبه های گردشگری شمال کشور است که شما می توانید در تور رشت گردی از این مکان دیدنی بازدید کنید.

شیطان کوه لاهیجان آدرس: شرق لاهیجان، شیطان کوه

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید