نکات مهم قبل از سفر

10722 2016/04/30
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 5]

قبل از سفر، نرم افزار GPS و نقشه کامل کشور مقصد را از اینترنت دانلود و سپس بر روی موبایل خود نصب نمایید تا با کمک آن ، کل مسیر مسافرت و اطلاعات کلیه راه ها، پمپ بنزین ها، شهرها، هتل ها، خیابان ها، مراکز تفریحی و … را داشته باشید تا به راحتی و بدون سردرگمی سفر کنید. اگر برنامه GPS نداشته باشید می توانید تمامی اطلاعات هتل ها، رستوران ها، فاصله شهرها و نقشه شهرها را با گوگل مپ موبایل خود ببینید.

بهتر است یک کتاب راهنمای زبان، مثل “انگلیسی در سفر” یا کتابی مشابه به زبان کشور مقصد تهیه کنید تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید.

در صورت امکان ، کتاب راهنمای سفر به کشور مقصد را داشته باشید اما به هر حال بهتر است قبل از سفر، اطلاعات لازم در مورد کشور مقصد را از اینترنت جمع آوری نمایید. مثلا اگر می خواهید به آنتالیا در ترکیه بروید، کافی است در گوگل یک بار به فارسی بنویسید ” آنتالیا ترکیه ” و کلید Enter را بزنید و نتایج بدست آمده را بررسی کنید و یک بار به انگلیسی بنویسید Antalya turkey و کلید Enter را بزنید و نتایج بدست آمده را بررسی کنید. در ضمن برای رفتن به هر شهر یا کشوری قبل از هر چیز، جستجوی گوگل را در وضعیت جستجوی تصویر (Image) قرار دهید و آنگاه نام شهر یا کشور را یک بار به زبان فارسی و یک بار به زبان لاتین تایپ نمایید و کلید Enter را بزنید. بدین ترتیب می توانید تصاویر گوناگون مربوط به آن شهر یا کشور را ببینید.

قبل از رفتن به هرشهر یا کشوری، هتل های شهر مقصد و مشخصات آن را از طریق اینترنت شناسایی کنید و درصورت امکان رزرو نمایید. مثلا اگر مقصد شما آبادان باشد کافی است برای این کار در گوگل به فارسی بنویسید “رزرو هتل در آبادان” یا “لیست هتلهای آبادان” و اگر مقصد شما آنتالیا باشد بنویسید “رزرو هتل در آنتالیا” یا “لیست هتلهای آنتالیا” تا بدین ترتیب مشخصات، تصاویر و قیمت هتل ها را بیابید و یا برای خودتان هتل رزرو کنید.

در تمامی کشورهای جهان، جرایمی همچون جیب بری، سرقت مدارک مسافرتی ، اموال و دارائی های جهانگردان اتفاق می افتد. بر این اساس هنگام سفر به کشورهای دیگر در حفظ و نگهداری لوازم پر ارزش منجمله گوشی موبایل و مدارک مسافرتی در جاهای شلوغ و توریستی دقت نموده و از عبور و مرور شبانه در کوچه های خلوت تا حدامکان خودداری فرمایید.

قبل از سفر به کشورهای مختلف، شماره تلفن و آدرس سفارت خانه یا کنسولگری ایران در کشورهای مقصد را از طریق اینترنت بگیرید. مثلا اگر مقصد شما ارمنستان است در گوگل بنویسید “آدرس و تلفن سفارت ایران در ارمنستان” و آنگاه کلید اینتر را بزنید. چنانچه دچار مشکلی شده اید و یا به هر دلیل توسط پلیس محل بازداشت شدید بلافاصله از مامورین بخواهید به استناد ماده 36 کنوانسیون وین ناظر بر امور کنسولی، مراتب را سریعاً به سفارت یا نزدیکترین سرکنسولگری ایران اطلاع دهند. چنانچه زبان محل را نمیدانید از امضاء هر گونه اوراق و اسناد خوداری فرمائید. البته با شما بر اساس قوانین و مقررات محل برخورد می شود، وظیفه نمایندگی ایران فقط ارائه خدمات مورد نیاز چون وکیل، مترجم یا تماس با خانواده می باشد.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید