بازار تاناکورا سلیمانیه کردستان عراق

28593 2018/05/16
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 14 امتیاز : 4.2]

در بخشی از شهر سلیمانیه بازاری وجود دارد که اجناسی با قیمت بسیار ناچیز در آن بفروش میرسد ،لباس کیف کفش لوازم آرایش و… . این بازار که در مرکز شهر واقع است، در میان مردم به بازار تاناکورا شهرت پیدا کرده است.
بازار تاناکورای سلیمانیه محل فروش اجناس دست دوم است. بسته های بزرگی از اجناس از طریق کشتی های بزرگ از چین و بعضی کشورهای دیگر به عنوان کمک به کشورهای ضعیف تر و یا بعنوان اجناس دست دوم و ارزان توسط گروه هایی از محله های کشورهای توسعه یافته و ثروتمند گردآوری شده و به دلالانی از کشورهای جهان سومی و در حال توسعه، به قیمت بسیار کم و به صورت فله ای فروخته می شود.

این اجناس که عمدتا پوشاک می باشند به روش های مختلف مختلف حمل شده و به کشورهای محروم تر صادر می شوند. افرادی  هم هستند که این اجناس را که در بسته های بزرگ تعبیه شده، باز و دسته بندی و تفکیک می کنند و در بعضی مواقع آنها را شسته و اتوی مختصری روی آنها می کشند و اقلامی که کیفیت بهتری دارند را برای فروش در مغازه ها گذاشته و اقلام معمولی و بی کیفیت تر را به صورت درهم و فله ای در بازار تاناکورا به فروش می رسانند.

در اصل اجناس بازار تاناکورا سلیمانیه کردستان هیچ قیمت مشخصی ندارند و فروشندگان بر اساس ظاهر و کیفیت بر آنها قیمت می گذارند و چه بسیارند اقشار کم درآمدی که از این اجناس استقبال کرده و دادو ستد بازار تاناکورا گرمایش را از این خریداران می گیرد.

بازار تاناکورا سلیمانیه در عراق یکی از آن بازارهاست که گاه بسته های بزرگ باز نشده به معرض فروش گذاشته می شوند و خریدارانی که عمدتا دلالان هستند آنها را به شهرهای دیگر و گاهی اوقات به کشورهای همسایه می برند و بازار تاناکورا را در آنجا برقرار می کنند.

نکته قابل توجه این است که این اجناس ممکن است آلوده به بیماری های پوستی و دیگر امراض باشند که توصیه می شود در این خصوص بررسی های لازم صورت گیرد. 

بی شک بازدید و دیدار از بازار تاناکورا در کردستان خالی از لطف نیست و ممکن است در آن کالا یا پوشاک بسیار با کیفیتی در حد نو پیدا کنید و آن را به قیمت بسیار کمی بخرید. اما اگر قصد خرید ندارید تنوع و شلوغی بازار نیز که شبیه به بازارهای قدیمی است، می تواند شما را سرگرم کند.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید