مجتمع تجاری پاژ مشهد

24944 2017/03/14
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 10 امتیاز : 3.9]
آدرس

نام‌ گذاری پروژه مرکز بین المللی مالی اقتصادی مشهد_ پاژ

پس از بررسی بیش از 300 نام پیشنهادی در نهایت ترکیب پاژ-مرکز بین‌ المللی مالی اقتصادی مشهد انتخاب شد، نامی زیبا، تک‌ سیلابی و سه حرفی که دو حرف آن از حروف اختصاصی زبان فارسی تشکیل شده است. گفتنی است که پاژ در معنا نام روستای زادگاه شاعر نامدار، فردوسی بزرگ است که هم به‌ دلیل واقع‌ بودن در خراسان تناسب با محل احداث پروژه و هم به‌ دلیل جهانی بودن فردوسی، تناسب با بین‌ المللی بودن این مرکز و پروژه عظیم را دارد.

مجتمع تجاری پاژ در مشهد، یکی از مجموعه های عظیم اقتصادی با زیر بنای بالغ بر 130 هزار مترمربع در ابتدای بلوار جانباز مشهد و در حاشیه میدان جانباز قرار گرفته است. مرکز خرید پاژ یا «شهر طبقاتی» توصیف کاملی است از مجموعه ای با انواع مختلفی از کاربری ها، عموماً در پروژه های این چنین فاکتورهایی همچون جانمایی پروژه، وسعت، تنوع کاربری ها و … افکار عمومی را به سمت خود جلب نموده و مخاطب از آگاهی مشخصات فنی فارغ میگردد.

یقیناً افزایش سطح مشخصات فنی بکار رفته در پروژه های اینچنین بزرگ نیاز به انجام هزینه های گاهاً هنگفتی دارد که با وجود مدیریت های مؤثر در انجام هزینه ها، در نهایت این هزینه تبدیل به یک سرمایه گذاری خواهد شد. سرمایه ای که پاژ و سازندگان آن را تبدیل به یک نشان تجاری می نماید.

در نظر داشته باشید که این مجتمع یکی از مکان هایی است که شما می توانید در تور مشهد خود از آن دیدن کرده و خریدهای بسیار خوب و به صرفه ای را انجام دهید.

مرکز خرید پاژ مشهد توسط سه شرکت بزرگ آستان قدس مشهد،شرکت رام پارت پیشرو و شرکت سرمایه گذاری و توسعه سپهر هشتم (بانک صادرات) با زیر بنای حدود 130 هزار مترمربع با تعداد طبقات از 6 تا 25 طبقه در پنج بلوک برج های چند منظوره با کاربری های متنوع به بهره برداری رسیده است.

مرکز بین المللی مالی اقتصادی مشهد_ پاژ دارای 108 واحد تجاری به مساحت کل تقریبی 8260 مترمربع، 343 واحد اداری به مساحت کل تقریبی 29270 متـرمربع و همچنین پارکینگ هوشمند با ظرفیت 788 خودرو به مساحت کل تقریبی 26460 مترمربع است.

امکانات رفاهی مجتمع تجاری پاژ مشهد

مرکز بین المللی مالی اقتصادی مشهد_ پاژ مجموعه عظیم است که می تواند همه نیازهای شما را برطرف کند. در این مجتمع علاوه بر واحدهای اداری، چندین طبقه واحد تجاری، رستوران (شهر غذا)، هایپر مارکت بسیار بزرگ (هایپر می)، سالن سینما با ظرفیت های متفاوت، کافه کتاب، فضای بازی کودکان، سالن همایش اختصاصی جهت هر یک از طبقات اداری بلوک C، مجهز به هلی پورت، سالن ورزشی و کافی شاپ وجود دارد که باعث می شود ساعات خوبی را در این مجموعه سپری کنید.

ویژگی های معماری مجتمع تجاری پاژ مشهد

 • نسبت فضای عمومی مرکز خرید پاژ

با توجه به طراحی به عمل آمده، فضاهای عمومی مجتمع تجاری پاژ مشهد که در اختیار عموم قرار دارد از قبیل راهروها، پله های دسترسی، پارکینگ، اتاق جلسات و … بخش زیادی از پروژه را به خود اختصاص داده است و ضریب فضای پروژه مربوط به این فضاها می باشد.

 • موقعیت مکانی مرکز خرید پاژ

دسترسی آسان و سریع به مجتمع تجاری اداری پاژ از دیگر شاخصه های آن می باشد. با توجه به قرار گیری پروژه در حاشیه میدان جانباز، امکان دسترسی به کمربندی اول مشهد مقدس از طریق انتهای بلوار جانباز، مجاورت ایستگاه قطار شهری در حال طراحی در فازهای آتی پروژه قطار شهری، دسترسی خطوط متنوع اتوبوس رانی در بلوار جانباز، مسیر مستقیم به سمت حرم مطهر و … این شاخصه پروژه را مطرح و قابل توجه می نماید.

 • تنوع کاربری مجتمع خرید پاژ

همانطور که در بالا به آن اشاره شد، کاربری های مختلف پروژه اعم از آنکه از ابتدا توسط سازندگان پیش بینی شده اند و یا در آینده در شروع واگذاری ها توسط خریداران واحدها ایجاد شوند، سلایق و نیازهای گوناگون بازدید کنندگان از این مجموعه عظیم را فراهم می آورد. طیف وسیعی از کاربری ها همچون بخش اصلی اداری-تجاری و اقامتی خاص به همراه کاربری های جانبی فروشگاه های بزرگ، رستوران ها، سالن های سینما، کافه کتاب، فضای ورزشی و بازی، بانک و … تکمیل کننده کاربری های این مجموعه می باشند.

 • تأسیسات سرمایش و گرمایش مجتمع خرید پاژ

قلب سیستم های سرمایش و گرمایش مجتمع خرید پاژ به صورت مرکزی وظیفه تأمین شرایط آسایش مجموعه را به عهده دارد. با توجه به استفاده از سیستم هیبرید و تلفیقی جهت سیستم سرمایش و بهره گیری از تولید سرما به وسیله چیلرهای تراکمی و جذبی شعله مستقیم به صورت توأم، سیستم برودتی پایدار و مطمئنی را برای این مرکز خرید فراهم آورده است. چرا که با توجه به وابستگی هر یک از سیستم های چیلر تراکمی به برق و چیلرهای جذبی به آب و گاز در هر زمان و محدودیت های موجود در تأمین برق، آب و گاز با این روش پایداری سیستم تضمین شده است.

 • سیستم تأمین برق مرکز تجاری پاژ

با توجه به زیر بنای پروژه پاژ، برق مورد نیاز از پست 132 کیلو ولت بوعلی تأمین و با احداث خط اختصاصی بیست کیلو ولت به طول سه کیلومتر و به عنوان یکی از اولین پروژه های تجاری اداری مشهد، از طریق باسداکت اختصاصی شرکت برق در طبقات تحویل ساکنین می گردد. سیستم برق اضطراری پروژه به صورتی انتخاب و خریداری شده که اولاً مازاد بر کل برق خریداری شده می باشد، ثانیاً به صورت پیوسته قابلیت قرارگیری در مدار و تأمین نیرو برق مورد نیاز پروژه را به صورت نامحدود دارد.

نمای پروژه مجتمع خرید پاژ

طراحی نمای خارجی پروژه متشکل از نمای سرامیکی و همچنین نمای شیشه ای اجرا شده است.

در جهت ایجاد شرایط آسایش هموطنان در فضاهای داخلی مجتمع تجاری پاژ به غیر از استفاده از شیشه دو جداره و استفاده از سه لایه شیشه، از شیشه مقاوم در برابر تشعشعات خورشید استفاده شده است.

نکته قابل توجه در نمای پروژه پاژ، نمای کاملاً شیشه ای داخل اتاق بدون هیچ مانع دید افقی می باشد.

زیر ساخت های ارتباطی مجتمع خرید پاژ

کلیه واحدهای مجتمع تجاری پاژ مشهد دارای زیر ساخت ارتباطی با پهنای باند 10 گیگابایت با مرکز کنترل پروژه توسط فیبرنوری می باشد. ایجاد این زیر ساخت ها امکان توسعه خدمات ارتباطی از قبیل ایجاد سرورها و ارائه خدمات IPTV، VOIP و اینترنت مرکزی برای هر یک از واحدهای پروژه و همچنین با توجه به ارتباط مستقیم از طریق فیبرنوری با مرکز مخابرات، امکان ایجاد فیبرتاریک و دسترسی به بستر امن انتقال اطلاعات را فراهم می آورد.

بخش خدماتی مجتمع تجاری پاژ مشهد

سیستم های مدیریت ساختمان به صورت متمرکز شامل کلیه تجهیزات نظارت تصویری، امنیتی، کنترل روشنایی، تجهیزات مخابراتی، تهویه مطبوع، صوت و … تحت شبکه یکپارچه رایانه ای به منظور تجمیع کنترل های لازم و همچنین صرفه جویی در مصرف انرژی.

 • بهره گیری از فیبرنوری تا ظرفیت 10 گیگابایت برای هر واحد
 • سیستم اعلام و اطفاء حریق هوشمند و اتومات
 • تجهیزات مخابراتی پیشرفته و روز آمد از قبیل VOIPIPTV
 • 21 دستگاه آسانسور نفربر و باربر دارای کنترل هوشمند E-Link ساخت Kone فنلاند
 • 22 دستگاه پله برقی ساخت Kone فنلاند
 • احداث فضاهای سبز به همراه آب نماهای زیبا و مدرن به همراه نور پردازی
 • سازه فلزی حفاظت شده با پوشش ضد حریق جهت محافظت از بنا
 • ارتباط بین بلوک های تجاری از طریق ایجاد سازه الحاقی

تأسیسات پیشرفته مرکز بین المللی مالی اقتصادی مشهد

 • تأمین برق به ظرفیت حدود 7 مگاوات با ایجاد پست برق اختصاصی (ظرفیت مورد نیاز 5 مگاوات).
 • نیروگاه مستقل با قابلیت صد در صد برق اضطراری به صورت دائم – سرمایش و گرمایش مرکزی با ظرفیت حدود 3000 تن تبرید با استفاده از چیلرهای جذبی و تراکمی و حدود 14میلیون کیلو کالری گرمایش با استفاده از دیگ های آب گرم.
 • سیستم سرمایش تلفیقی (هیبرید) با استفاده از چیلرهای تراکمی و جذبی به منظور حداکثر صرفه جویی در مصرف برق و افزایش ضریب اطمینان در دوره بهره برداری در مواقع کمبود آب و یا برق – تابلوهای برق با استفاده از آخرین فناوری و تجهیزات نوین با قابلیت کنترل و مانیتورینگ.
لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید