MENUMENU
051-36040039

پارک جنگلی شورآب خرم آباد

3845 ۱۳۹۵/۰۲/۱۸
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 4]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

پارک جنگلی شورآب لرستان، یکی از پارک های جنگلی و طبیعی در اطراف شهر خرم آباد می باشد که دارای جاده دسترسی آسفالت، آلاچیق و امکانات رفاهی است.

پارک جنگلی شوراب در فصل های مختلف سال از زیبایی های متفاوتی برخوردار است. وسعت این پارک با کاشت و افزایش درخت در کل دامنه و ارتفاعات گسترده گردیده است به همین خاطر وسعت پارک جنگلی شوراب لرستان به 570 هکتار رسیده است.

پارک جنگلی خرم آباد دارای آب و هوایی معتدل در فصل بهار می باشد. هم چنین درختان انبوه بلوط و تنوع گونه ای نسبتا بالایی در این جنگل رویت می شود. این امتیازات پارک جنگلی در فصل بهار گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می نماید. نمایندگان شهر خرم آباد برای جذب گردشگران بیشتر طرحی مبنی بر احداث دهکده در پارک جنگلی شوراب خرم آباد نموده اند.

آدرس پارک جنگلی شورآب خرم آباد,پارک جنگلی,پارک جنگلی خرم آباد

سوالی که برای خیلی از شماها در این مطلب پیش می آید اینست که پارک جنگلی یا بوستان روستایی با پارک شهری و روستایی چه تفاوتی دارد؟

همه ما وقتی نام پارک را می شنویم مکانی خوش آب و هوا، چمن کاری شده و با یک سری امکانات رفاهی و زمینی برای بازی بچه ها در ذهنمان مجسم می شود، کما اینکه با خود می اندیشیم آیا یک بوستان و پارک جنگلی هم باید این ویژگی ها  و امکانات را دارا باشد یا خیر.

پارک جنگلی شورآب,پارک جنگلی شورآب لرستان,پارک جنگلی شورآباد

بوستان و پارک جنگلی به منطقه ای وسیع، طبیعتی دست نخورده و مهار نشده گفته می شود که به منزله ریه های هر شهر محسوب می گردد. پارک های جنگلی علاوه بر اینکه به صورت طبیعی وجود دارند از سوی مسئولان و منابع طبیعی به شکل دست کاشت و مصنوعی هم بنا به ضرورت هر شهر یا روستا ساخته می شوند.

پارک جنگلی شوراب خرم آباد,پارک جنگلی شوراب لرستان,پارک شورآب

پارک های جنگلی در حاشیه و اطراف سکونت گاه های شهری و روستایی به وجود می آیند و بوستان های جنگلی طبیعی نیز با توجه به سازگار بودن گونه های درختی با منطقه ایجاد شده اند و هدف از ساخت این پارک ها افزایش سرانه فضای سبز در سکونت گاه های شهری و روستایی است. هم چنین با ورود مردم به این پارک ها در ذهنشان یک فضای جنگلی تداعی شود.

عکس پارک جنگلی شوراب لرستان

تفاوت بوستان و پارک,شورآب خرم آباد,عکس پارک جنگلی شورآب خرم آباد

عکس پارک جنگلی شوراب

آدرس پارک جنگلی شورآب خرم آباد,پارک جنگلی,پارک جنگلی خرم آباد

آدرس پارک جنگلی شورآب خرم آباد,پارک جنگلی,پارک جنگلی خرم آباد

نظر خود را به این مطلب بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ؛ بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند