راهنمای بستن چمدان

15288 2018/11/17
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

راهنمای بستن چمدان در سفر به شما این کمک را می کند تا بتوانید لوازم خود را با مدیریت بسته بندی کنید و لوازم بیشتری را در چمدان یا کیف خود بگذارید. برای ضرورت این موضوع مثالی میزنیم تا بهتر متوجه شوید. اول به پرسش ما پاسخ دهید، تا به حال شده گل بکارید؟ تا به حال شده خاکی را از گلدان خارج کنید؟ تا به حال شده لوازم یک کیف را بیرون بریزید و بعد از همه ی این ها نتوانید حجم قبلی را به راحتی داخل فضای قبل کنید؟ اگر برایتان این اتفاق افتاده است باید بدانید خارج کردن هر چیزی از بسته اولیه اش باعث می شود تا نظم ابتدایی آن بهم بریزد و برای اینکه آن را به بسته یا محل قبل بازگردانید باید نظم ابتدایی را بلد باشید.

نظم در چیدمان چمدان

نظم در چیدمان چمدان اهمیت بسیار زیادی دارد. به طوری که باید راهنمای چیدمان چمدان را داشته باشید تا بدانید که بهترین نحوه بستن چمدان کدام است. برای نظم چمدان خود سعی کنید تا از ابتدا دسته بندی وسایل را بر اساس چک لیست سفر آماده کنید. مهم است که بدانید چقدر لباس و چه میزان وسایل به همراه خواهید داشت. اگر چمدان مسافرتی انتخاب میکنید قسمت های مختلف آن را خوب بررسی کنید پس از بررسی متوجه خواهید شد که چمدان شما زیپ ها، جیب ها و فضاهای مختلفی دارد.

لوازم ضروری را باید دم دستتان بگذارید یعنی یا در کیف دستی و یا در جیب ها و زیپ های بیرونی چمدانتان قرار دهید. لوازم ضروری شامل سیم شارژر، موبایل، مدارک و بلیت ها و … می شوند. فضای داخلی چمدان را تقسیم بر چهار یا پنج کنید تا بتوانید هر دسته را در قسمتی بگذارید. دقت داشته باشید که لباس ها، کفش ها و سایر لوازم نباید لا به لای هم باشند باید هر کدام را در قسمتی بگذارید تا در کنار یکدیگر قرار بگیرند، این نکته خیلی اهمیت دارد که آنها در کنار یکدیگر قرار بگیرند. این کار باعث می شود همیشه چمدانتان نظم داشته باشد. گاهی بعضی ها از جدا کننده ها نیز استفاده می کنند. این جدا کننده ها گاهی پلاستیکی، گاهی بسته های زیپ دار و گاهی فقط یک پارتیشن ساده هستند.

تقدم و تاخر لوازم در سفر

از نکات مهم بستن چمدان ضروری و غیرضروری بودن لوازم و زمان استفاده آنها در سفر است. زمانی که در طول مسافرت به یک یا چند وسیله بیشتر احتیاج خواهید داشت بهتر است آن را در دسترسی آسان قرار دهید. نکته مهم این است اگر مجبور شدید تا یکسری از لوازم را روی یکدیگر قرار دهید باید بدانید که کدام دیرتر از همه لازمتان می شود و همان وسیله را در انتهای چمدان قرار دهید. نحوه بستن چمدان برای مسافرت های طولانی کمی متفاوت است. حجم وسایل برداشتی شما دو برابر سایر مسافرت هاست پس شاید مجبور باشید آنها را روی یکدیگر قرار دهید.

آموزش بستن چمدان در ده دقیقه

زمانی که میخواهید در کمترین زمان ممکن چمدان خود را ببندید از جدا کننده ها استفاده کنید. از جدا کننده ها در کشوها و کمدها نیز استفاده می شود. شما می توانید از جدا کننده های دستی استفاده کنید آنها تکه های برش خرده ی مقواها و کارتن ها هستند. کافی است یک کارتن مقوایی داشته باشید. ارتفاع، طول و عرض فضای داخلی چمدانتان را اندازه گیری کنید تا بتوانید نوارهایی مقوایی برای پارتیشن بندی داخلی چمدانتان بوجود آورید. حالا به راحتی و به سرعت هر وسیله را می توانید در قسمت خودش قرار دهید.

نحوه گذاشتن لباس ها در چمدان

ترفندهای بستن چمدان بسیار زیاد است اما مهم روش صحیح بستن چمدان است که شما باید آموزش ببینید. می توانید به سادگی لباس ها را تا کرده و روی هم قرار دهید این برای زمانی که سفری دو روزه در پیش دارید و اهمیتی ندارد امّا زمانی که سفر طولانی تری دارید تعداد لباس ها و لوازم شما افزایش می یابد پس در اینجا نحوه چیدمان و تا کردن لباس ها دارای اهمیت فراوانی خواهد شد. بهترین حالت این است که لباس های خود را لول کنید! بله نیازی به تعجب نیست لوله کردن لباس ها باعث می شود فضای کمتری اشغال کنند بعلاوه اینکه دیگر چروک هم نمی شوند.

وقتی لوازمتان را چیدید یکبار زیپ چمدان را ببندید و آن را به دست بگیرید و چند قدم راه بروید سپس در چمدان را باز کنید تا شاهد اتفاق جالب و جابه جایی لوازم غیر ثابت شوید. جاذبه ی زمین لوازم شما را به قسمت انتهایی (یعنی چرخ ها) می کشاند و باعث می شود جای بیشتری برای لوازم بیشتری باز شود. حالا شما می توانید مجدد به چمدانتان بار اضافه کنید. سعی کنید خیلی چمدانتان را سنگین نکنید اما تمام لوازم ضروری سفر را با خود ببرید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید