آبشار دودوزن خرمکش

12690 2018/01/28
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 8 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

استان گیلان با آبشارهای پرتعداد، جنگل های انبوه و سرسبز، دریاچه ها و تالاب های زیبا و مناظری چشم نواز یکی از گزینه های همیشگی گردشگران می باشد. جاذبه های طبیعی استان گیلان پرتعداد و زیبا هستند و چشمان هر بیننده را به خود خیره می کنند. برخی از این جاذبه های طبیعی را فقط می توان در این استان دید و در نوع خود بی نظیرند. آبشار دودوزن خرمکش یکی از جاذبه های طبیعی گیلان است که با طبیعتی سرسبز و مثال زدنی، هرساله گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند.

برای دیدن آبشار دودزن باید از شفت به سمت منطقه خرمکش بروید. در راه از روستاهای احمدسر گوراب، شالما، سفید نرگس، بازارچه علیسرا، بقعه آقا سید کاس، آقا سید رضی و سیاه نرگس عبور می کنیم. مسیر رسیدن به ابشار دودوزن نیز بسیار زیبا و دیدنی است. منظره هایی که در راه می بینید به رویا شباهت دارد. طبیعت بکر گیلان باعث می شود تا گذر زمان را متوجه نشوید و امیدوار باشید دیرتر به مقصد برسید تا این زیبایی ها به پایان نرسد.

آبشار دودوزن گیلان در دل جنگل قرار گرفته است. منطقه خرمکش جزوی از ناحیه کوهستانی سیاهمزگی به شمار می رود، به همین دلیل دارای جنگل هایی انبوه، رودخانه های خروشان و چشمه های آب متعدد است ه جذابیت های این منطقه را زیاد کرده اند. آب و هوای این منطقه در بهار و تابستان نسبتا خنک می باشد، اما از اواخر پاییز تا اوایل بهار آب و هوا سرد است. در روستاهای اطراف آبشار دودزن در استان گیلان می توانید انواع سوغات و صنایع دستی محلی را خریداری کنید.

آبشار دودزن شفت موقعیت خوبی را برای صخره نوردان به وجود آورده است تا توانایی های خود را بر دیواره های این آبشار امتحان کنند. نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند از آبشار دودوزن سیاهمزگی که از جاذبه های گردشگری گیلان می باشد، دیدن کنید. منطقه خرمکش یکی از زیباترین مناطق گیلان و کشورمان، ایران می باشد و مکان مناسبی برای کمپینگ و تفریح در کنار خانواده و دوستان به شمار می رود.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید