دریاچه سد کارون 3 ایذه

25227 ۱۳۹۶/۱۰/۱۳
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 13 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

ساخت سد کارون 3 از سال 1373 آغاز شد و در سال 1383 به بهره برداری رسید.

سد کارون 3 یکی از مهمترین منابع تامین برق کشور می باشد و به عنوان یکی از بزرگترین سدهای ایران، همواره مورد توجه بوده است. این سد عظیم در نزدیکی شهر ایذه و بر روی رودخانه کارون ساخته شده. مناطق اطراف این سد که در فاصله 28 کیلومتری از شهر ایذه و در سمت شرق آن قرار دارد یکی از تفرجگاه های اصلی این شهر می باشد. وجود دریاچه سد کارون 3 ایذه باعث شده تا این سد در روزهای تعطیل شاهد بومیان و گردشگران زیادی باشد که برای استراحت و تفریح به این منطقه می آیند.

دریاچه سد کارون 3 محیط مناسبی را برای تفریحات خانوادگی و دوستانه به وجود آورده است. در اطراف دریاچه قایق هایی وجود دارد که به وسیله آنها می توان گشتی در دریاچه زد و از زیبایی های آن بهره برد. همچنین اطراف سد دارای کوه ها و تپه های زیادی است که برای علاقه مندان به طبیعت و کوهنوردی فرصت مناسبی را به وجود می آورند. از بالای این کوه ها منظره دریاچه سد کارون سه و اطراف آن بسیار دیدنی است.

در نزدیکی سد و بر روی دریاچه سد کارون سه ایذه پل های قوسی شکلی ساخته شده اند که بسیار دیدنی هستند. تماشای دریاچه از بالای این پله بسیار هیجان انگیز است و زمانی که رو پل دریاچه سد کارون 3 راه می روید و به زیر پایتان نگاه می کنید، ترس وجود شما را فرا می گیرد. آب و هوای اطراف دریاچه بسیار مطبوع و تمیز بوده و نسبت به مناطق دیگر خوزستان، کمی خنک تر می باشد. ماهیگیری در دریاچه سد کارون 3 نیز آزاد بوده و تفریحی مفرح است.

نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند تا در صورت سفر به استان خوزستان از این دریاچه زیبا دیدن کنید. دریاچه سد کارون 3 در فصول بهار و پاییز آب و هوای بسیار مناسبی دارد اما در تابستان کمی گرم است. همچنین در فصل زمستان آب و هوای اطراف دریاچه بسیار سرد است و اگر به سرما حساس هستید بهتر است در این فصل از آن دیدن نکنید. دریاچه سد کارون 3 یکی از جاذبه های گردشگری خوزستان است که می توانید در کنار خانواده و دوستان از زیبایی های اطراف آن لذت ببرید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید