سد میجران رامسر

2741 2019/01/29
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
فاصله مکانی
فاصله زمانی

سد میجران کجاست؟

رامسر از محبوب ترین و زیباترین شهرهای ایران به حساب می آید، که دارای مناطق گردشگری و دیدنی زیبایی می باشد. یکی از این مناطق که مورد بررسی ما می باشد سد میجران رامسر نام دارد، که این سد دارای مناطق زیبا و چشم اندازهای طبیعی است که گردشگران زیادی همه ساله به آن جا میروند.

سد میجران در رامسر یک نوع سد سنگ ریزه می باشد، که در 20 کیلومتری جنوب شرقی رامسر قرار دارد. دریاچه میجران رامسر به طول 8/1 کیلومتر و مساحت 6/45 هکتار درسال 1382 بر روی رودخانه نسارود و در اطراف کوه مارکوه و ما بین اربه کله و دالغانی قرار گرفته است.

طبق تحقیقات به دست آمده حجم آب قابل ذخیره شده در سد، 8 میلیون مترمکعب است. که در مدت زمان کوتاهی، 3 میلیون متر مکعب فضای خالی آن پرشده است، که درحال حاضر 65 متر مکعب آب در ثانیه، از این سد تخلیه می شود. از آب این سد برای تامین و نیازهای مناطق زراعی، آب های آشامیدنی شهرهای رامسر، کتالم، سادات شهر و تقویت صنعت توریسم استفاده می شود. مصالح تشکیل دهنده این سد شامل سنگریزه با هسته بتن آهنی می باشد.

اگر بخواهیم ویژگی های سد میجران رامسر را شرح دهیم می توان به صورت مختصر گفت: طول تاج آن 186 متر و ضخامت سد220متر، عرض 8 متر، حجم ذخیره 8 میلیون مترمکعب و…. در آخر، با توجه به تمام مسائلی که راجب این سد بیان شده، باید درنظر داشت که سد میجران جزء مناطق حفاظت شده میباشد، اما بزرگی این سد به حدی میرسد که در فاصله دور قابل دید است و جذاب تر به نظر می آید.

سد میجران رامسر یکی از جاذبه های گردشگری می باشد که شما می توانید در تور رامسر گردی از این مکان بازدید کنید.

آدرس سد میجران : ۲۰ کیلومتری جنوب‌ شرقی رامسر بر روی رودخانه زیبا و خروشان نسارود

عکسهای سد میجران

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید