روستای لاویج مازندران

20512 2019/08/20
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

     

روستای لاویج کجاست؟

در میان دره های جنگلی و رشته کوه های البرز، روستایی زیبا به نام لاویج وجود دارد که در جنوب شهر چمستان واقع در استان مازندران قرار گرفته است. این روستا با طبیعت بکر و دست نخورده اش یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری در ایران است. روستای لاویج به دلیل نزدیکی اش به روستای یوش ( جایی که خانه نیما یوشیج قرار داشته) و همچنین کلیسای آنتون مقدس و وجود آبشار آب پری جذابیت بیشتری دارد و گردشگران از آن استقبال ویژه ای می کنند.

عکس روستای لاویج مازندران

در نزدیکی آبگرم لاویج سه مسافر خانه وجود دارد. در آن منطقه سوییت ها و ویلا های زیادی را برای اجاره گذاشته اند اما با توجه به محبوبیت این روستا در میان گردشگران تمامی این اقامت گاه ها ظرفیت پذیرش این همه مسافر را ندارند. یکی از مهم ترین ویژگی های روستای لاویج مازندران طبیعت بکر و جنگل های انبوه و متراکم آن است که تقریبا 2500 متر از سطح دریا فاصله دارند. برخی از این جنگل ها که درای درختان راش هستند قدمتی طولانی دارند.

بیشتر گردشگران به دلیل قیمت بالای اجاره ویلا و مسافر خانه ها، معمولا به جنگل های حاشیه جاده و یا بیشه زارها می روند و چند روزی رو در آن جا سپری می کنند. به شما پیشنهاد می کنیم اگر به طبیعت گردی علاقه دارید به جای اجاره ویلاهای گران قیمت به همراه خود تجهیزات کمپینگی برده و چند روزی را در طبیعت لاویج کمپ بزنید و سفری خاطره انگیز و فراموش نشدنی را در کنار مناظر زیبا برای خود و عزیزان تان رقم بزنید.

وجه تسمیه این روستا به معنی ( حرم او) است. زیرا آب آن از ارتفاعات سوردار به پایین حرم امامزاده ای سرازیر می شود. در زبان طبری ( او) به معنی آب است و با ترکیب این دو کلمه معنای آبی که از حرم می آید، تعبیر می شود.

روستای لاویج مازندران مناطق توریستی گردشگری فراوانی دارد که از جمله مهم ترین آن ها می توانیم به ییلاق زیبای ایزوا، چشمه های شفا بخش و رودخانه های گوارا و خروشان، پارک جنگلی کشپل، جاده های زیبا و جنگلی، آبشار حرام او و مناطق ییلاقی میرخمند اشاره کنیم.

برای دسترسی به روستای لاویج شمال ابتدا باید به 18 کیلومتری جنوب چمستان بروید. چمستان در میان دره های البرز واقع شده است. در هنگام ورود به چسمتان از ضلع غربی به یک مسیر زیبا می رسید که کاملا آسفالته است و سمت جاده اصلی یعنی ضلع جنوبی منتهی می شود. با گذر از این مسیر به پارک جنگلی کپشل می رسید که انتهای آن به کپشل ختم می شود.

بهترین فصل سفر به مناطق ییلاقی، فصل بهار و تابستان است. پس اگر قصد سفر به روستای لاویج را داشتید به شما پیشنهاد می کنیم حتما در این فصل ها به آن جا سفر کنید. روستای لاویج در مازندران یکی از جاذبه های گردشگری منطقه است که شما می توانید در تور ساری گردی از ابن مکان فوق العاده دیدن کنید.

آدرس روستای لاویج : استان مازندران، 18 کیلومتری جنوب چمستان، روستای لاویج

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید