کاخ شارلوتنبورگ برلین

8789 ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

    

کاخ شارلوتنبورگ کجاست؟

یکی از بزرگترین کاخ های برلین، کاخ شارلوتنبورگ است که بدون شک هر کسی را شیفته و مجذوب خودش خواهد کرد. این کاخ الهام گرفته از هنر معماری زیبا و معاصر باروک است و یادگاری دیرینه از پادشاهان پروس می باشد. کاخ شارلوتنبورگ برلین یکی از جاذبه های گردشگری آلمان می باشد.

عکس کاخ شارلوتنبورگ

کاخ شارلوتنبورگ در برلین در سال 1695 به دست یکی از ماهر ترین معماران آلمانی یعنی ” یوهان آرنولد نیرینگ” که از طراحان مشهور برلین هم بود ساخته شد. کاخ شارلوتنبورگ به دستور الکتور فردریش سوم که در واقع هدیه ای برای همسرش بود احداث گردید. نینریگ آنقدر عمرش طولانی نبود که شاهکار زیبایش را به چشم ببیند و پس از مرگ او یوهان اوساندر گوته و مارتین گرونبرگ به ساخت این کاخ زیبا ادامه دادند. این بنا به دو قسمت اصلی تقسیم می شود که یکی مخصوص مهمانان و دیگری هم برای خدمه است.

نارنجستانی بسیار با شکوه در این کاخ وجود دارد که در سال 1712 میلادی در آن بنا شد و در سال 1746 میلادی هم برای وسعت بیشتر دو سالن ضیافت بزرگ هم به آن اضافه نمودند. در دوره های مختلف حکومت پادشاهان، قسمت های زیادی به کاخ شارلوتنبرگ برلین افزوده شد. مثلا در زمان حکومت فردریش ویلیام، یک سالن تئاتر و یک برجک مخصوص چایخانه هم در آن ساخته شد. سوفی شارلوت که یکی از ملکه های پروس بود، میهمانی های به یاد ماندنی و تاریخی بسیاری در این کاخ با شکوه برگزار کرده است.

فردریش کبیر هم در این کاخ میزبان مهمانی های افتخار آمیزی بوده است. در اوایل قرن 19 ام پرنسس لیگنیتز هم به همراه همسرش ویلیام سوم و فردریش ویلیام چهارم در کاخ شارلوتنبورگ در آلمان زندگی کرده است. نمای بیرونی این کاخ حدود 505 متر ارتفاع دارد و پس از جنگ جهانی دوم بسیاری از قسمت هایش به شدت آسیب دیدند.

جذاب ترین قسمت کاخ، پارکی آن است که در سال 1697 میلادی به دستور سیمون گودو با سبک معماری فرانسوی احداث شد. در قرن نوزدهم بازسازی هایی در این کاخ صورت گرفت و این پارک هم تا حدودی تغییر ظاهر داده شد و شبیه پارک های انگلیسی ساخته شد.

اما بعد از اینکه جنگ جهانی دوم با پایان رسید، این پارک را به سبک باروک ساختند. ستون مرمرین، پل آهنی کوچک، دریاچه کپور و عمارت کلاه فرنگی از جمله جاذبه های این پارک هستند. عمارت کلاه فرنگی با سبک معماری زیبای ناپولی برای پرنسس لیگنیتز و پرنس ویلیام سوم ساخته شده بود. در این پارک دیدنی های جذابی دیگری هم وجود دارد. در ضلع شمالی پارک یک موزه قرار دارد که محل نگهداری ظروف چینی برلینی قرن هجدهم است.

در حیاط اصلی کاخ شارلوتنبورگ برلین آلمان مجسمه فردریش کبیر که یکی از بنیان گذاران مهم ایالت های پروس بوده وجود دارد. شما می توانید در کنار این مجسمه عظیم و با شکوه عکس های زیبایی به یادگاری بگیرید. این مجسمه به دستور فردریش ویلیام اول که به عنوان یادبودی گران بها برای احترام به پدرش بود، ساخته شد.

ظاهر فردریش کبیر در این مجسمه بسیار با ابهت است. نیمی از مجسمه او با زره برنزی و نیم دیگرش با شمایلی مدرن طراحی شده که در حال دستور دادن است.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید