MENUMENU
051-36040039
hannover

جاذبه های گردشگری هانوفر آلمان

6275 ۱۳۹۵/۰۵/۱۳
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 11 امتیاز : 4.5]

هانوفر آلمان، شهر نمایشگاه ها

هانوفر یک شهر معمولی اروپایی نیست. در هانوفر خیلی انتظار دیدن مکانهای دیدنی و ساختمان های قدیمی و بناهای تاریخی را نداشته باشید چرا که این شهر بزرگترین ضربه های جنگ جهانی دوم را تحمل کرده و اکثر نقاط تاریخی آن برای همیشه از بین رفته است، با این حال جاذبه های دیدنی هانوفر همچنان بسیارند و طبیعت زیبای این شهر با عبور رود لاینه توانسته این زخم ها را اندکی التیام ببخشد.

برگزاری نمایشگاه های معتبر در شهر هانوفر آلمان بیشترین شهرت را به این شهر بخشیده است. از نمایشگاه معروف هانوفر که بزرگترین نمایشگاه صنعتی دنیاست گرفته تا نمایشگاه سبیت (CeBit) که با حدود یک میلیون بازدیدکننده بزرگ ترین نمایشگاه صنعت کامپیوتر جهان است؛ علاوه بر این جشنواره تیراندازی هانوفر بزرگترین جشنواره تیراندازی دنیا است که در سراسر دنیا توسط آلمانی ها برگزار می شود. در ضمن دانشگاه معروف شهر هانوفر آلمان (Leibniz Universität Hannover) هم در این شهر از کیفیت علمی بسیار مناسبی برخوردار است.

اطلاعاتی در مورد شهر هانوفر آلمان :

جمعیت : حدود 520 هزار نفر

مساحت : حدود 204 کیلومتر مربع

کد شماره گیری : 0511

چرا برویم؟

جاذبه هاي توريستي هانوفر,جاذبه های توریستی هانوفر,جاذبه های دیدنی هانوفر

با اینکه هانوفر قدمت زیادی دارد اما در قرن 14 میلادی بود که این شهر شروع به شکوفایی کرد و به دلیل واقع بودن در کرانه رود لاینه (Leine) هانوفر به یکی از مراکز بازرگانی آلمان در زمان های دور تبدیل شد. برخی بر این باورند که معنی هانوفر کرانه بلند رود است که به علت قرار داشتن آن در کنار رود لاینه به آن داده شده است. شاید یکی از دلایلی که امروزه نیز هانوفر قطب نمایشگاه ها و تجارت اروپا و دنیاست همین سابقه قدیمی و کهن آن در زمینه تجارت و بازرگانی بین المللی است. اگر چه هانوفر تاریخ پرفراز و نشیبی دارد اما هیچ واقعه ای مانند جنگ جهانی دوم هانوفر را به مرز نابودی نکشاند. جنگی که چهره تاریخی این شهر را برای همیشه از بین برد، اما هانوفر همچنان استوار به یکه تازی خود در امر تجارت جهانی ادامه داد و سالانه میلیون ها تاجر و بازدیدکننده برای بازدید از نمایشگاه های بی نظیر و جاذبه های گردشگری هانوفر به آن سفر می کنند، امری که توسعه این شهر را روز به روز بیشتر می کند تا نگینی درخشان بر انگشتر آلمان باشد.

کی برویم؟

جاذبه های گردشگری هانوفر,جاهای دیدنی هانوفر آلمان,دانشگاه هانوفر آلمان

اگر چه هانوفر در هر فصل زیبایی ها و نمایشگاه های خاص خود را دارد، اما بهترین زمان برای بازدید از این شهر در تابستان است و میتوان جاذبه های توریستی هانوفر را با لذت بیشتری تماشا کرد. شهر هانوفر در این زمان جنب و جوش بیشتری دارد و میزبان جشنواره ها و رویدادهای زیادی است. اگر چه دما در تابستان نسبتا بالا است اما با میانگین دمای 23 درجه سانتی گراد زیاد هم غیرقابل تحمل نیست. در تابستان روزهای بارانی نیز وجود خواهد داشت که هوای شهر را خنک و لذت بخش می سازد.

جشنواره ها و رویدادها

شهر هانوفر

 1. جشنواره تیراندازها (Schützenfest) : این جشنواره که قدمتش به سال 1529 برمی گردد بزرگترین جشنواره تیراندازی در دنیا محسوب می شود. این جشنواره که در جولای برگزار می شود محل رقابت بیش از پنج هزار تیرانداز از سراسر دنیاست. هرچند که علاوه بر تیراندازی، نمایش های هنری و موسیقی نیز در این جشنواره اجرا می شود.
 2. مسابقه بین المللی آتش بازی (International Firework Competition) : این مسابقه که یکی از معتبرترین مسابقات آتش بازی دنیا محسوب می شود هر ساله در هانوفر برگزار می گردد. زمان رقابت تیم ها در طول سال متفاوت است و در سال 2015 در ماه تیم ایتالیا، در ماه ژوئن تیم اسپانیا، در ماه آگوست تیم فنلاند و در ماه سپتامبر تیم های فیلیپین و سوئد به هنرنمایی و رقابت می پردازند.
 3. جشنواره موسیقی ورلد بیت (World Beat Festival) : این جشنواره که از 16 تا 27 جولای برگزار می شود محل هنرنمایی بزرگان موسیقی در سبک های مختلف است. این جشنواره هزاران گردشگر را از سراسر دنیا به هانوفر جذب می کند.
 4. نمایشگاه کامپیوتر سبیت (CeBIT) : کمتر کسی در حوزه تکنولوژی و کامپیوتر وجود دارد که نام سبیت را نشنیده باشد. در توضیح این نمایشگاه همین بس که بزرگترین نمایشگاه کامپیوتر در جهان است. البته همین نمایشگاه از جاذبه هاي توريستي هانوفر هم میباشد زیرا هر ساله پذیرای افراد علاقه مند و بزرگان دنیای تکنولوژی است.

دیدنی ها

جاذبه هاي توريستي هانوفر,جاذبه های توریستی هانوفر,جاذبه های دیدنی هانوفر

از جمله جاهای دیدنی هانوفر آلمان میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. ساختمان شهرداری هانوفر (Hannover City Hall)
 2. باغ های هرن هاسن (Herrenhausen)
 3. ناحیه ماشسی (Maschsee)
 4. موزه لوفتفارت (Luftfahrtmuseum)
 5. کلیسای آیگیدین (Aegidienkirche)
 6. کلیسای مارکت (Marktkirche)
 7. موزه اسپرنگل (Sprengel Museum)
 8. موزه ایالت ساکسونی (Saxony State Museum)
 9. موزه تاریخ هانوفر (Historisches Museum)
 10. بنای یاد بود اِرنست آگوسنوس (Ernest Augustus)

خوردنی ها

جاذبه هاي توريستي هانوفر,جاذبه های توریستی هانوفر,جاذبه های دیدنی هانوفر

 1. دسر ولفنپودینگ (Welfenpudding)
 2. سوسیس برت ورست (Bratwurst)
 3. ماهی دودی (Smoked Fish)
 4. خوراک گوشت اشکلاته پلاته (Schlachteplatte)
 5. سوپ هکزیتس (Hochzeitssuppe)

خریدنی ها

 1. لباس
 2. لیوان
 3. سی دی موسیقی
 4. کیف
 5. ساعت
 6. شکلات

مراکز خرید

جاذبه هاي توريستي هانوفر,جاذبه های توریستی هانوفر,جاذبه های دیدنی هانوفر

 1. بازار هانوفر (Hannover Market Hall)
 2. خیابان جرج (Georgstrasse)
 3. مرکز خرید نیکی د سینت فاله (Niki- de-saint Phalle)
 4. منطقه مرکز شهر (The City Centre)
 5. گالری ارنست آگوست (Ernst August)
 6. پاساژ کروپکه (Kropka Passage)
 7. گالری لوایس (Galerie Luise)

مراکز تفریحی

جاذبه هاي توريستي هانوفر,جاذبه های توریستی هانوفر,جاذبه های دیدنی هانوفر

 1. باغ وحش اِرلبنیس هانوفر (Erlebnis Zoo Hannover)
 2. پارک جنگلی ایلنریده (Eilenriede)
 3. باغ بِرگ (Berggarten)
 4. ورزشگاه ای دابلیو دی (AWD Arena)
 5. آکواریوم سی لایف هانوفر (Sea Life Hannover)

نظر خود را به این مطلب بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ؛ بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند