MENUMENU
051-36040039

آب گرم گنو بندرعباس

3186 ۱۳۹۶/۰۹/۲۱
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 10 امتیاز : 4.7]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

چشمه های آب گرم با خواصی که از نظر درمانی دارند، همیشه مورد توجه گردشگران بوده اند، به خصوص کسانی که از این نعمت الهی در استان خود محروم اند. جدا از خواص درمانی این چشمه ها، حس خوب شنا و استراحت در آب های گرم، این فرصت را به شما می دهد که برای مدتی فکر خود را آزاد کنید و فارغ از هیاهوی دنیا در این چشمه ها استراحت نمایید.

آب گرم گنو بندرعباس,آب گرم گنو در بندرعباس,جاذبه های گردشگری هرمزگان

چشمه آب گرم گنو یکی از چشمه هایی است که همواره مورد توجه بومیان و مسافران استان هرمزگان بوده است. این چشمه که در راه بندرعباس به سیرجان و در فاصله 35 کیلومتری از بندرعباس واقع شده است، از معدود چشمه هایی می باشد که دارای جاده آسفالته است. آب این چشمه از دسته آب های کلرور و سولفات کلسیم گوگردی بوده و بسیار گرم می باشد. طوری که دمای بخار آب آن نزدیک به 40 درجه سانتی گراد است که در سردترین روزهای زمستان به 20 درجه می رسد.

چشمه آب گرم گنو,چشمه آب گرم گنو بندرعباس,چشمه آب گرم گنو هرمزگان

چشمه آب گرم گنو بندرعباس درون یک دره در مجاورت کوه گنو قرار دارد. در نزدیکی آب گرم گنو بندرعباس امکانات رفاهی خوبی تعبیه شده و دارای دو استخر نسبتاً بزرگ برای بانوان و آقایان می باشد. چندین رواق کوچک، پارکینگ بزرگ، استراحتگاه، و یک شهربازی کوچک از جمله این امکانات هستند.

آب گرم گنو بندرعباس,آب گرم گنو در بندرعباس,جاذبه های گردشگری هرمزگان

امّا نکته ای که آب گرم گنو در بندرعباس را از دیگر چشمه های آب گرم متمایز می کند، وجود ماهی های آوینیوس گنویس درون این چشمه است. به دلیل دمای بالای چشمه، کمتر جانور و گیاهی توان زندگی و رشد در نزدیکی آن را دارد. ماهی آوینیوس گنویس را در هیچ کجای دنیا غیر از چشمه آب گرم گنو نمی توان یافت. همین امر به این چشمه ارزش تحقیقاتی بالایی بخشیده است.

آب گرم گنو بندرعباس,آب گرم گنو در بندرعباس,جاذبه های گردشگری هرمزگان

در اطراف چشمه آب گرم گنو هرمزگان به غیر از تعداد کمی استپ کوهی، می توان درختان نخل را مشاهده کرد که منظره زیبایی را در کنار چشمه به وجود آورده اند.

آب گرم گنو بندرعباس,آب گرم گنو در بندرعباس,جاذبه های گردشگری هرمزگان

چشمه آب گرم گنو که از جاذبه های گردشگری هرمزگان می باشد، هرساله میزبان گردشگران و بومیانی است که برای استفاده از این چشمه و طبیعت اطراف آن، به این منطقه سفر می کنند. نشاط آوران به شما پیشنهاد می دهد در سفر خود به استان هرمزگان، بازدید از این چشمه را از دست ندهید.

نظر خود را به این مطلب بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ؛ بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند