پترا شهری مرموز در اردن

8339 2019/08/15
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

شهر پترا کجاست؟

شهر پترا که برای ساکنانش به عنوان ناقمو شناخته می شد، یک شهر تاریخی و باستانی در جنوب اردن است. شهر پترا در اردن در دامنه کوه های جبل المدینه قرار گرفته است. با توجه به این که این شهر در بین صخره های سرخ رنگ قرار گرفته است، به آن پترا شهر رز قرمز گفته می شود. اعتقاد بر این است که پترا در 9000 سال قبل از میلاد ساخته شده است و احتمالا در قرن چهارم قبل از میلاد به عنوان پایتخت پادشاهی نبطی ها شناخته شده است.

تصاویر شهر پترا در اردن

حکومت نبطی ها در ضعیف ترین دوران خود، مورد حمله رومی ها قرار می گیرد. رومی ها با محاصره شهر و بستن آب بر روی مردم، می توانند نبطی ها را شکست داده و شهر را تسخیر کنند. این شهر تا 500 سال تحت حکومت رومی ها قرار داشت تا این که اعراب بعد از گذشت 5 قرن توانستند آن را پس بگیرند. بعد از سکونت دوباره اعراب، یک زلزله عظیم باعث می شود که این شهر خالی از سکنه شود. از آن زمان تاکنون شهر مرموز پترا در اردن، در میان سکوت کوه ها قرار گرفته است.

این شهر یکی از بهترین جاذبه های گردشگری و جزء عجایب هفتگانه دنیا شناخته می شود که همه ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. شایعاتی مبنی بر ساخت پترا توسط موجودات فرازمینی وجود دارد که این شهر را بیش از پیش به مکانی پر رمز و راز تبدیل کرده است. یونسکو از سال 1985 پترا را به عنوان یک میراث جهانی و “یکی از با ارزش ترین آثار تاریخ فرهنگ بشری” به ثبت رسانده است.

یکی از جاذبه های بسیار معروف شهر قدیمی پترا، قصر البنت است. گفته می شود که این قصر توسط موجودات فرازمینی ساخته شده است. حتی داستان هایی پیرامون زندگی این موجودات در قصر نیز وجود دارد. اما ظاهرا بعد از گذشت چند سال، این موجودات برای همیشه از این شهر رفته اند.

این قصر در عین جذابیت، بسیار ترسناک نیز هست. مردم محلی می گویند که شب ها صداهای مرموزی از داخل قصر به گوش می رسد. به همین دلیل با تاریک شدن هوا، دیگر هیچ کس از مردم محلی و گردشگران، تمایلی به ماندن در این قصر نشان نمی دهند.

شما از چند طریق می توانید خود را به شهر مرموز پترا برسانید. اولین راه این است که از سمت جنوب اردن به این شهر سفر کنید. در این مسیر از کنار کوه هارون نیز عبور خواهید کرد. بر روی ارتفاعات این کوه، آرامگاه هارون برادر حضرت موسی قرار گرفته است که می توانید از آن بازدید کنید. مسیر دوم، از شمال اردن است. در این مسیر نیز از دشت های صاف و هموار عبور می کنید تا به پترا برسید. اما مسیر سوم از همه راه ها محبوبتر و جذابتر است. مسیر سوم شما را از میان صخره های تنگه سیق عبور می دهد. این صخره های زیبا و دیدنی، هیجان زیادی را به سفر شما اضافه می کنند.

در شهر تاریخی پترا، بناهای عظیم و منحصر به فردی وجود دارند که بازدید از همه آن ها به روزها زمان نیاز دارد. ساختمان های مسکونی، برج ها و سالن بزرگ آمفی تئاتر شهر پترا همگی از جذابیت های این شهر باستانی هستند. شهر پترا در اردن در گذر زمان در معرض تخریب قرار گرفته است و نیاز است که یک بسیج جهانی برای نجات آن از ویرانی ایجاد شود؛ چرا که پترا نه فقط متعلق به کشور اردن، که متعلق به همه جهانیان است.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید