جاذبه های گردشگری اسلوونی

8323 2018/03/19
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 3.7]

کشور اسلوونی یکی از کشورهای اروپای مرکزی می باشد که پایتخت آن شهر لیوبلیانا است و در همسایگی کشورهای مجارستان، کرواسی، اتریش و ایتالیا قرار دارد. این کشور که تا سال 1991 و قبل از فروپاشی شوروی، به عنوان بخشی از کشور یوگسلاوی به شمار می رفت، از جمله کشوهای با ثبات اروپا است که وضعیت اقتصادی مناسبی دارد. اسلوونی همواره به عنوان پلی میان غرب اروپا با منطقه بالکان عمل کرده است.

اسلوونی در میان گردشگران به خاطر پیست های اسکی، دریاچه های زیبا و چشم نواز و کوه های سر به فلک کشیده اش معروف است. دریاچه زیبای بلد که در نزدیکی شهری به همین نام قرار دارد، توسط چشمه های آب گرم تامین می شود و در اطراف آن می توان قلعه ای تاریخی مربوط به دوران رنسانس را دید. در شهر لیوبلیانا معماری سنتی اروپایی و روسی با معماری نوین درآمیخته و منظره های زیبایی پدید آورده است.

پارک ملی تریگلاو با پیست های اسکی و صخره های زیبایش، یکی از جاذبه های مورد علاقه علاقه مندان به کوهنوردی بوده است. هنوز هم برخی از روستاهای این کشور با معماری دوران قدیم پابرجا هستند و به شما تجربه زندگی در قرون وسطی را پیشنهاد می دهند. غارهای آهکی اسلوونی نیز معروف هستند که بیشتر در مرکز این کشور پیدا می شوند.

بسیار از گردشگران در تابستان از این کشور بازدید می کنند. در این فصل آب و هوای بسیاری از نقاط اسلوونی به خصوص در سمت جنوب، بسیار گرم است. اما در سمت شمال که کوهستانی است، آب و هوا نسبت به بقیه نقاط کمی خنک تر می باشد. فصل اسکی معمولا بین ماه های دسامبر و مارس است و برخی از جشنواره های معروف این کشور مانند جشنواره جاز، شب ها و روزهای بلد و جشنواره های تابستانی لیوبلیانا در ماه جولای برگزار می شود.

کشور اسلوونی یکی از کشورهای پیشرفته و توسعه یافته اروپا به شمار می رود و همواره سیاست های خود را در جهت حمایت از گردشگران تنظیم کرده است. برخی از جاذبه های گردشگری اسلوونی شامل غار پوستوژنا، پارک ملی تریگلاو، رودخانه زیبا سوکا، پارک منطقه ای غارهای اسکوژان، موزه ملی اسلوونی، باغ وحش لیوبلیانا، گالری ملی اسلوونی و کلیسای روسی می باشند که در سفر خود به این کشور باید حتما از آنها دیدن کنید.

اطلاعاتی در مورد کشور اسلوونی:

زبان رسمی: اسلوونیایی

مذهب: مسیحی

نوع حکومت: جمهوری

جمعیت: حدود 2 میلیون و 65 هزار نفر

مساحت: 20,273 کیلومتر مربع

واحد پول: یورو (EUR)

€ 0.83 = $1

پیش شماره: +386

اختلاف زمانی با ایران: دو ساعت و نیم عقب تر

ویزا: نیاز به ویزا دارد

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای کشور ایلوونی بر روی نام آن ها در ذیل کلیک نمایید:

جاذبه های گردشگری لیوبلیانا اسلوونی

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید