پارک بابا امان بجنورد

18024 ۱۳۹۷/۰۳/۰۸
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 3.7]
آدرس

از بجنورد به سمت شیروان که بروید، در فاصله 13 کیلومتری از شهر، پارک بابا امان بجنورد قرار دارد. این گردشگاه که با نام پارک ملی بابا امان نیز شناخته می شود، یکی از قدیمی ترین و بزرگترین گردشگاه های کشور است. گردشگاه بابا امان دارای یک چشمه نیز هست که چشمه بابا امان نام دارد و در کنار دیگر جاذبه های طبیعی گردشگاه، منظره های چشم نوازی را پدید آورده است. بجنورد یکی از ایستگاه های مسافرانی است که از سمت خراسان رضوی و جنوبی به سمت شمال می روند و یا برعکس، از شمال به سمت این استان ها حرکت می کنند.

پارک جنگلی بابا امان بجنورد به سبب موقعیت خوب و امکانات مناسبی که دارد، در ایام تعطیل پذیرای خانواده های بجنوردی زیادی است. اگر در روزهای تعطیل و به خصوص آخر هفته ها از پارک بابا امان دیدن کنید، خواهید دید که پارک بسیار شلوغ است، به طوری که جای پارک خودرو و نشستن به سختی پیدا می شود. پارک باباامان در بجنورد میزبان بیش از 400 هزار اصله درخت است. این درختان که بیشتر شامل زردآلو، اقاقیا، زالزلالک و چنارک می باشند، در مساحتی نزدیک به 250 هکتار قرار گرفته اند و برخی از آنها، مانند درختان چنار قسمت مرکزی بابا امان، قدمتی 400 ساله دارند. پارک باباامان و بش قارداش اصلی ترین مکان های تفریحی بجنورد به شمار می روند.

پارک باباامان استخرهای متعددی دارد و شاخه ای از رود اترک از نزدیک این پارک می گذرد که شرایط خوبی برای علاقه مندان به ماهیگیری پدید آورده است. چشمه بابا امان به درون استخرهایی سرازیر می شود که به صورت پله ای ساخته شده اند و آب آن دارای مواد معدنی می باشد. آب این چشچمه برای درمان بیماری های گوارشی مفید است. یکی دیگر از جاذبه های پارک بابا امان خراسان شمالی، پارک حیات وحش پردیسان می باشد که در آن می توان جانورانی مانند آهو، قوچ اوریال، میش، قوچ و گوزن زرد را دید.

در پارک جنگلی بابا امان بجنورد امکاناتی نظیر پارک کودک، رستوران، فروشگاه و وسایل ورزشی وجود دارد. همچنین محل های متعددی برای کمپینگ و چادر زدن و محل استراحت خانواده در نظر گرفته شده است. پارک بابا امان یکی از جاذبه های گردشگری خراسان شمالی می باشد و اگر در مسیر سفر خود به سمت شمال کشور و یا برعکس، از شمال به سمت مشهد، دنبال مکانی برای استراحت می گردید، نشاط آوران پارک بابا امان را به شما پیشنهاد می کند.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید