اسکله تاریخی آنتالیا ترکیه

11621 ۱۳۹۵/۱۰/۱۹
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

موقعیت استراتژیک سواحل صخره ای آنتالیا از گذشته های بسیار دور مورد توجه دریانوردان بوده تا جایی که کسی نتوانسته است سابقه دقیق و مشخصی را از این بندرگاه ارائه دهد. اما آنچه که از اسناد و مدارک تاریخی به دست آمده، این است که اسکله آنتالیا ترکیه بیش از دو هزار سال قدمت دارد چرا که رومیان در زمان های بسیار دور این منطقه را تحت تسلط خویش داشته و از این اسکله به عنوان مکانی برای پشتیبانی ناوگان کشتیرانی خود استفاده میکرده اند.
در دوره های بعدی تاریخ، ما شاهد حضور ناوگان امپراطوری عثمانی در اسکله تاریخی آنتالیا بوده ایم که برای بسط و گسترش قلمروی امپراطوری خویش از این اسکله به عنوان مکانی مناسب برای تخلیه نیرو و یا بارگیری بهره گرفته اند.


در زمانی نیز گروه هایی از دزدان دریایی به این منطقه آمده و بندرگاه تاریخی آنتالیا ترکیه سکنی گرفته اند. آنان با کشتی های چوبی بزرگ که معمولا شکل و شمایل خاص دزدان دریایی را دارد در این اسکله پهلو گرفته و یا اموال سرقتی را جهت فروش به این بندرگاه می آوردند. اینکه امروزه هم گردشگران شاهد کشتی هایی به شکل کشتی دزدان دریایی هستند به دلیل آن است که سابقه تاریخی این اسکله را یادآوری کنند.


بعضی از این کشتی ها از همان روزها به یادگار مانده اند و گردشگران با ورود و سوار شدن به آنها تجربه تازه ای را کسب می کنند. ورود یه این کشتی ها برای هر نفر ۵ لیر است که بعد از تکمیل شدن کشتی که معمولا ۵۰ یا صد نفر گنجایش دارند به مدت یک ساعت گردشگران را به سواحل اطراف برده و تفریحی به یاد ماندنی را برایشان رقم می زنند.


اسکله تاریخی آنتالیا چشم اندازهای زیبایی دارد که در نوع خود منحصر به فرد هستند. رستوران ها و خانه های این بندرگاه به همان شمایل قدیمی با کوچه های سنگفرش شده و فضایی تاریخی، اینک یکی از جاذبه های گردشگری آنتالیا در ترکیه است که همه روزه گردشگرانی را از سراسر اروپا به خود جذب می کند.


تورهای گردشگری و توریستی بازدید و دیدار از اسکله تاریخی آنتالیا را در برنامه های خود گنجانده و از قبل، تصاویر و اطلاعاتی را در مورد آن به گردشگران ارائه می کنند.
حال و هوای تاریخی این اسکله زیبا با کشتی هایی به سبک دزدان دریایی برای هر گردشگر تازه آمده به این شهر جالب و به یاد ماندنی می باشد.

ایرج مرادی

در ذیل دیگر عکس های اسکله تاریخی آنتالیا ترکیه را می بینید که توسط استاد مرادی عزیز به صورت اختصاصی برای سایت نشاط آوران تهیه شده است:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید