جاذبه های گردشگری عربستان سعودی

18398 ۱۳۹۶/۱۱/۱۶
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 9 امتیاز : 4.6]

کشور عربستان که با نام رسمی عربستان سعودی شناخته می شود، بخش زیادی از شبه جزیره عربستان را در بر گرفته است و بزرگترین کشور در منطقه غرب آسیا می باشد. پایتخت این کشور شهر ریاض است که قلب اقتصادی این کشور نیز می باشد، اما شهرهای مکه و مدینه که قبله مسلمین عالم، کعبه، مسجدالنبی، آرامگاه پیامبر و قبرستان بقیع در این دو شهر قرار دارند، مهمترین شهرهای عربستان هستند. شهر جده نیز که محل فرود پروازهای حجاج است، از جمله شهرهای مهم این کشور می باشد.

کشور عربستان از سمت شرق با کشورهای قطر، امارات متحده عربی و خلیج فارس، از سمت غرب با دریای سرخ، از سمت شمال با کشورهای اردن، کویت و عراق و از سمت جنوب با کشور یمن همسایه است. عربستان پس از الجزایر دومین کشور بزرگ عرب زبان است. این کشور وسیع 20 درصد از ذخایر نفت جهان را در خود جای داده است و در میان بزرگترین صادرکنندگان نفت قرار دارد. سهم نفت از صادرات عربستان نزدیک به 95 درصد است که بخش عمده درآمد این کشور را به خود اختصاص می دهد.

وجود ذخایر عظیم نفتی و گازی باعث شده است تا عربستان با وجود اینکه در یک منطقه بیابانی و خشک قرار دارد، تبدیل به یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا بشود. عربستان دارای دولت رفاه است و درآمدهای عظیم نفتی باعث پیشرفت چشمگیر این کشور شده است. تاریخ این کشور با اسلام درآمیخته و فرهنگ عربستان تا حد زیادی وابسته به دوران گذشته است. این کشور هر ساله پذیرای میلیون ها زایر کعبه است که برای انجام مناسک حج به این کشور سفر می کنند.

شهرهای مکه و مدینه در زمان انجام مراسم متبرکه حج بسیار شلوغ می شود و حجاج از سراسر نقاط جهان به دیدن خانه خدا مشرف می شوند. وجود این جاذبه های تاریخی و مذهبی در کشور عربستان باعث شده است این کشور در صدر توجه مسلمانان جهان قرار بگیرد.

کشور عربستان دارای تاریخ و فرهنگی غنی است. در کنار مکان های مذهبی این کشور که برای عموم مسلمین آشنا است، می توان از پارک سرگرمی الشلال، سلسله پل های شاه فهد، مرکز تاریخی شاه عبدالعزیز، ساختمان تاریخی خانه نسیف، موزه راه آهن حجاز و کاخ ابراهیم به عنوان جاذبه های گردشگری عربستان نام برد.

اطلاعاتی در مورد کشور عربستان:

زبان رسمی: عربی

مذهب: اسلام

نوع حکومت: حکومت متمرکز اسلامی پادشاهی مطلقه

جمعیت: حدود 32 میلیون و 280 هزار نفر

مساحت: 2,149,690 کیلومتر مربع

واحد پول: ریال سعودی (SAR)

SAR 3,75 = $1

پیش شماره: +966

اختلاف زمانی با ایران: نیم ساعت عقب تر

ویزا: نیاز به ویزا دارد

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای کشور عربستان بر روی نام آن ها در ذیل کلیک نمایید:

جاذبه های گردشگری ریاض عربستان

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید