هفت حوض مشهد

24422 2015/10/17
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 17 امتیاز : 4.1]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

هفت حوض مشهد یکی از جاذبه‌های گردشگری جنوب شرقی مشهد در استان خراسان رضوی است.

هفت حوض مشهد کجاست؟

هفت حوض مشهد منطقه ای است صخره مانند با سنگ های صاف و صیقلی؛ حوضچه های طبیعی زیبا و بعد از آن طبیعتی بکر وجود دارد. دلیل نامگذاری هفت حوض، وجود هفت حوض طبیعی متصل به هم است. بعضی از هفت حوضچه ای که در این منطقه در امتداد هم قرار دارند، به اندازه یک استخر کوچک هستند. آب از حوضچه اول به حوضچه بعدی و بعدی می ریزد تا به حوضچه آخر برسد. این پدیده طبیعی حوض ها یا دولین ها، بر اثر فرسایش شیمیایی توسط باران های اسیدی در بستر یکی از سرشاخه های رودخانه طرق در ارتفاعات رو به جنوب بینالود شگل گرفته است. افراد زیادی در تور مشهد خود برنامه ریزی های لازم را انجام می دهند تا به این منطقه برای بازدید بیایند.

تصور این که هزاران سال است آب در این حوضچه ها جریان دارد، هر بیننده ای را مجذوب خود می کند، به دلیل جریان داشتن آب در طول سالیان دراز و ریزش آن از حوضچه ای به حوضچه دیگر و البته جنس سنگ های آن، به مرور زمان حوضچه های طبیعی بسیار زیبایی در دل سنگ ها به وجود آمده است.

بعد از عبور از هفت حوض اصلی که در امتداد هم قرار گرفته اند، به تک حوض های بزرگ می رسید. بکر بودن هفت حوض در مشهد، پرتردد و پر بازدید نبودن و سکوت عجیبی که در آن حکم فرماست آرامش عجیبی به شما هدیه می کند.

هفت حوض در مشهد نام یکی از بکرترین، زیباترین و منحصربه فرد ترین پدیده های طبیعی ایران است. البته گوگل هم تقریبا مثل تهرانی ها فکر می کند؛ بعد از جست و جوی نام این منطقه، اطلاعات چندانی در مورد این منطقه که می تواند توریست های بسیاری را به خود جذب کند، پیدا نمی کنید. برای رسیدن به زیباترین پدیده و جاذبه طبیعی شهر مشهد، باید به دل کوه های خلج در اطراف مشهد سفر کنید.

پارک هفت حوض مشهد این منطقه حدود ۷ کیلومتر از مشهد فاصله دارد. بعد از وارد شدن به شهرک سیدی و جاده خلج، پس از طی کردن حدود ۳ کیلومتر از جاده به دوراهی می رسید. باید جاده اتوبان و آسفالت سمت چپ را ادامه بدهید تا به میدان مانندی برسید. پیاده شوید، خودتان را آماده کنید تا بعد از 2 کیلومتر پیاده روی به هفت حوض برسید.

عکس های هفت حوض مشهد

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید

نظرات و دلنوشته های ثبت شده ...
  • قاسمی

    من مشهدی هستم و این مکان رو از نزدیک دیدم. بالا رفتن از کوههای سنگی برای دیدن هفت حوض خیلی سخته مخصوصا اگر مثل زمانی که من رفتم هم برف باشه و هم خزه های لیز روی سنگها. اما وقتی به بالا می رسی و می تونی هفت حوض رو ببینی، متوجه میشی که واقعا می ارزه و هیبت و زیبایی خاصی داره. پیشنهاد می کنم بازدید کنید.
    از این سایت هم خیلی ممنونم که اینقدر خوب و کامل مکان های دیدنی ایران رو نشون می ده. موفق باشید