england

جاذبه های گردشگری انگلستان

13393 2016/09/07
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 3.3]

در اروپای غربی و در قسمت جنوبی بریتانیای کبیر، کشور انگلیس یا همان انگلستان قرار دارد که بزرگترین و مهمترین بخش بریتانیا به حساب می آید و با کشورهای اسکاتلند و ولز نیز همسایه است.

تعداد جزایری که کشور انگلستان را تشکیل داده اند بیش از صد عدد هستند. در واقع کل بریتانیا از دو جزیره اصلی تشکیل شده است. جزیره بزرگتر شامل انگلیس، اسکاتلند و ولز بوده و جزیره کوچکتر ایرلند است (که خود شامل ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند می باشد؛ البته جمهوری ایرلند عضو بریتانیا محسوب نمی شود) . مناطق پست بریتانیا در جنوب انگلستان و در شمال بریتانیا مناطق کوهستانی وجود دارند. جاهای دیدنی انگلستان به دلیل موقعیت و شرایط جغرافیایی بسیار زیبا هستند. هم از نظر طبیعی و هم معماری جاذبه های گردشگری کشور انگلستان زبانزد هستند به همین دلیل لندن پر توریست ترین شهر جهان است.

از جمله مهمترین شهرهای انگلستان، لندن، منچستر، لیورپول و بیرمنگام (بیرمنگهام) هستند؛ در این بین لندن، پایتخت انگلستان و بزرگترین شهر آن و در کل بریتانیاست.

آب و هوای انگلستان در مجموع مرطوب می باشد. میانگین هوا در تابستان حدود 15 درجه و در زمستان حدود 6 درجه است. در تابستان معمولا دمای هوا از 32 درجه بیشتر و در زمستان از صفر درجه سانتیگراد پایینتر نمی شود. و از نظر بارش ها نیز کشور انگلیس در سطح مناسبی قرار دارد.

مقام سلطنت در بریتانیا در کل تشریفاتی است و علی رغم فعالیت برخی از نهادها زیر نظر این مقام، عملا در اعمال و دستورات اجرایی نقشی نداشته و این وظیفه بر عهده دولت و پارلمان می باشد.

دانشگاه های بریتانیا که جزو برترین دانشگاه های جهان هستند، سالانه دانشجویان بسیاری را برای تحصیل پذیرش می کنند.

ناگفته نماند که ورزش در کشور انگلستان نیز از اهمیت بالایی برخوردار بوده و همیشه توجه ویژه ای به آن شده است. به همین دلیل این کشور در این زمینه نیز جزو موفقترین کشورهاست. برای سفر به این کشور زیبا تور انگلستان را حتما امتحان کنید تا از جاذبه های کشور انگلستان نهایت لذت را ببرید.

اطلاعاتی درمورد کشور انگلستان:

زبان رسمی: انگلیسی

مذهب: مسیحیت

نوع حکومت: مشروطه سلطنتی

جمعیت: حدود 55 میلیون نفر

مساحت: 243,610 کیلومتر مربع

واحد پول: پوند

پیش شماره: +44

احتلاف زمانی با ایران: دو ساعت و نیم عقبتر

ولتاژ برق: 230 ولت

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای کشور انگلستان بر روی نام آن ها در ذیل کلیک نمایید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید