بیوگرافی جواد قارایی

4989 2018/08/14
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 9 امتیاز : 3.9]

زندگینامه جواد قارایی

متولد سال 1357 در تهران

گردشگر، گوینده، نویسنده و کارگردان (مستند ساز)

فارغ التحصیل لیسانس مدیریت جهانگردی

در زندگی نامه جواد قارایی آمده است که وی از هفده سالگی شروع به کوهنوردی کرد و در همان زمان به عضویت تیم کوهنوردی دماوند در آمد. او پس از مدتی به این نتیجه رسید که تمام زیبایی ها و جذابیت های طبیعت در کوه خلاصه نمی شوند و دره و بیابان و پوشش گیاهی و جانوری نیز زیبایی های خود را دارند. اینگونه بود که او به سفرهای گردشگری روی آورد و به مدت 15 سال جاذبه های طبیعی ایران را بررسی کرد و به تجربه ای بی نظیر در این مورد رسید.

پس از کسب این تجربه بی نظیر او به عنوان مدیر گردشگری یک شرکت انتخاب شد و مشغول طراحی تورهای حرفه ای گردشگری شد. در طول این مدت وی دوره‌ های مستند سازی، فیلمنامه‌ نویسی و تصویر برداری را طی کرد و آموزش های لازم در این زمینه را آموخت و سرانجام اولین مستند خود را با هزینه شخصی تولید کرد که در شبکه چهار سیما نیز پخش شد.

پس از این جواد قارایی مشغول تولید مستند ایرانگرد با موضوع شگفتی های طبیعت ایران شد. وی تصمیم گرفت تجربه پانزده ساله خود را از بکرترین و زیباترین جاذبه های پنهان طبیعت کشور به نمایش بگذارد. این مستند پس از تولید از شبکه یک سیما پخش شد و پس از مدت کوتاهی با استقبال بی نظیری بینندگان مواجه گردید.

جواد قارایی در مستند ایرانگرد، به شهرهای گیلان، مازندران، کردستان، خوزستان، بوشهر، بلوچستان، کرمانشاه، اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد و … سفرد نمود و تجارت خود را با بینندگان این برنامه به اشتراک گذاشت. مجموعه “ایرانگرد” تاکنون در سه فصل تولید شده است و به گفته جواد قارایی ایرانگرد خوب کشورمان فصل بعدی آن نیز در آینده ای نزدیک تولید خواهد شد.

در ادامه تصاویری از جواد قارایی را تقدیم شما کاربران گرامی می کنیم :

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید

نظرات و دلنوشته های ثبت شده ...
  • Avatar
    حمید روح افزا

    شما باعث افتخار ما هستید کاش میشد تمام کارهای شما را بصورت DVD خریداری کرد ممنون

  • Avatar
    حمید روح افزا

    شما باعث افتخار ایران هستید