پارک شغاب بوشهر

16504 ۱۳۹۵/۰۵/۱۴
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

پارک شغاب بوشهر از جمله بوستان های زیبا و تاریخی بندر بوشهر است که در خیابان بهمنی، خیابان ساحلی روبه‌روی بیمارستان نیروی هوایی بوشهر واقع شده است. پارک شغاب بوشهر در زیر خاک خود آثار مربوط به دوره ایلامیان را دارد. در حال حاضر از این محوطه تاریخی به عنوان بوستان استفاده می‌شود.

بوشهر شهری است بندری که در جنوب غربی ایران واقع شده و علاوه بر آن بندری شبه جزیره ای با رونق اقتصادی خوبی می باشد. این شهر از شمال، غربی و جنوب به خلیج نیلگون فارس منتهی می شود. ارتفاع شهر از سطح دریا به ۱۸متر می رسد، آب و هوای شهر نیز نیمه بیابانی و گرم می باشد. در کتاب های تاریخی و باستانی بوشهر را با نام هایی مانند رام اردشیر، ابوشهر، یخت اردشیر، لیان، ریشهر مورد استفاده قرار داده اند.

اکثر مردم این شهر به زبان فارسی ولی با لهجه محلی صحبت می کنند. بندری که امروز در بوشهر وجود دارد، نادرشاه افشار در سال ۱۷۳۶ میلادی جان دوباره به آن داد که در آن زمان به نام ریشهر شهرت داشته است. بندر بوشهر به دلیل عواملی نظیر صیادی، وجود نیروگاه اتمی، کشتی سازی و صادرات دارای رونق بسیار زیادی می باشد.

ناگفته نماند که ۱۸ اسفند در تقویم خورشیدی، سالروز تاسیس مدرسه سعادت و روز بوشهر نام گرفته است.

در بین جاذبه های طبیعی بوشهر که تعداد آن بسیار است، بوستان شغاب بوشهر از جمله پدیده های طبیعی زیبا و تاریخی این شهر محسوب می شود. این بوستان در خیابان بهمنی، خیابان ساحلی، روبروی بیمارستان نیروی هوایی بوشهر قرار گرفته است. جالب است بدانید در زیر خاک بوستان شغاب آثاری وجود دارد که قدمت آن ها به دوره ایلامیان می رسد، اما هم اکنون این محوطه تاریخی به عنوان بوستان مورد استفاده قرار می گیرد.

به واسطه قرار گرفتن این پارک در جوار ساحل خلیج همیشه فارس، چشم اندازی بسیار دلنشین و بی نظیر به آن بخشیده و از طرفی دیگر به علت وجود امکانات مناسب در این پارک برای گردشگران و مسافران داخلی در تعطیلات نوروزی و سایر فصول سال، مکانی بسیار مناسب برای کمپ های آنان می باشد. در بوستان شغاب در بوشهر مسافران می توانند از طبیعت و هوای لذتبخش پارک شغاب بوشهر نهایت استفاده برا ببرند.

ناگفته نماند دیگر پارک های ساحلی بوشهر نیز در حاشیه جاده ساحلی احداث شده که در زمان های تعدد جمعیت، مسافران در فصل های مختلف می توانند به آن ها رو ببرند. بوستان قوام بوشهر، بوستان صدف بوشهر، بوستان ساحلی بوشهر، بوستان مرجان بوشهر، پارک دانشجو یا ساحل آب شیرین کن از جمله بوستان های ساحلی این شهر هستند.

این پارک به علت قدمت بسیار کهن جزو مهمترین جاذبه های طبیعی استان بوشهر محسوب می شود.

قرار گیری پارک شغاب بوشهر در کنار ساحل خلیج فارس چشم اندازی بی نظیر و زیبا بدان بخشیده است و از سویی به دلیل وجود امکانات تقریبا مناسبی که در این پارک برای گردشگرانی که به بوشهر سفر می کنند تدارک دیده شده است.

پارک شغاب می تواند برای مسافران نوروزی در تعطیلات نوروزی و یا سایر گردشگران در سایر فصول سال، محوطه ای زیبا برای برپایی کمپ های آنان باشد تا علاوه بر امنیت از طبیعت و هوای لذت بخش پارک شغاب بوشهر نهایت استفاده را ببرند.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید